Młoda ONICO AZS Politechnika Warszawska nie sprostała rywalom z Gdańska

ONICO AZS Politechnika Warszawska w meczu trzynastej kolejki Młodej Ligi uległa 1-3 LOTOSOWI Treflowi Gdańsk. Siatkarze trenera Wojciecha Szczuckiego w tabeli grupy B rozgrywek zajmują czwarte miejsce, jednak przed ostatnią kolejką rundy zasadniczej wciąż nie mogą być pewni awansu do fazy play-off. Do spotkania z ekipą z Gdańska zawodnicy ONICO AZS Politechniki Warszawskiej podeszli bardzo zmotywowani, jednak już pierwsze piłki pokazały, że z przyjęciem potężnych zagrywek rywali trudno będzie sobie poradzić. Najlepiej świadczy o tym znakomita seria Mateusza Lindy, dzięki której gdańszczanie zdobyli aż sześć punktów z rzędu. Podopieczni trenera Edwarda Pawluna mogli więc kontrolować przebieg boiskowych wydarzeń i już kilka minut później zakończyli seta na swoją korzyść. Wygrali 25:18 i objęli prowadzenie w meczu. Drugiego seta ONICO AZS Politechnika Warszawska rozpoczęła z nowym rozgrywającym - Dominika Żukowskiego zastąpił Piotr Iwańczyk. Inżynierowie znacząco poprawili zagrywkę, dzięki czemu szybko wyszli na prowadzenie. Niestety ich dobra dyspozycja w polu serwisowym skończyła się przy stanie 9:8. W dalszej części seta walka była bardzo wyrównana. Dopiero przy wyniku 18:17 młodzi siatkarze ze stolicy podkręcili tempo: za linią dziewiątego metra świetnie radził sobie Bartłomiej Giza, a w ataku nie do zatrzymania był Mateusz Witek. ONICO AZS Politechnika Warszawska wygrała 25:21 i doprowadziła do remisu 1-1 w meczu. Trzeci set ponownie był popisem w polu zagrywki gości, którzy już na początku partii - zgodnie z zasadą: kto zagrywa, ten wygrywa - wypracowali sobie aż dziewięciopunktową przewagę. W każdej następnej akcji mogli zatem podejmować ryzyko i próbować najbardziej wymyślnych zagrań. Młodzi Inżynierowie, choć bardzo się starali, nie podjęli walki i przegrali aż 13:25. Początek czwartego seta dawał graczom Wojciecha Szczuckiej nadzieję na tie-break. Na parkiet wybiegli oni bowiem bardzo zmobilizowani i dzięki dobrej postawie Jana Nizińskiego oraz Bartłomieja Gizy w polu zagrywki oraz szczelnie stawianemu blokowi wypracowali dużą przewagę; 8:1. Zawodnicy LOTOSU Trefla zdołali jednak wyjść z opresji i dość szybko doprowadzili do remisu. Kiedy przy stanie 17:17 sędzia odgwizdał Inżynierom podwójne odbicie, pod siatką zrobiło się gorąco. Stołeczni nie mogli pogodzić się z decyzją arbitra i zupełnie się pogubili. Już parę chwil później musieli więc pogodzić się z porażką. LOTOS Trefl Gdańsk zwyciężył 25:20, a w całym meczu 3-1. Najlepszym zawodnikiem spotkania uznany został przyjmujący LOTOSU Trefla Gdańsk - Kamil Dębski. Następny mecz Młodej Ligi, decydujący o awansie do fazy play-off, siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej rozegrają w sobotę 18 lutego. Na wyjeździe zmierzą się wówczas z bezpośrednim rywalem o miejsce w najlepszej ósemce rozgrywek - Indykpolem AZS-em Olsztyn. ONICO AZS Politechnika Warszawska - LOTOS Trefl Gdańsk 1-3 (18:25, 25:21, 13:25, 20:25) Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Dominik Żukowski, Mateusz Witek, Jan Niziński, Mikołaj Głowacki, Bartłomiej Giza, Jakub Pluto, Michał Podgórzak (libero) oraz Piotr Iwańczyk. Skład LOTOSU Trefla Gdańsk: Patryk Kulpaka, Mateusz Linda, Kamil Dębski, Adrian Wieleba, Łukasz Gronkowski, Michał Balicki, Artur Rembalski (libero) oraz Maciej Kleinschmidt, Kacper Wnuk, Julian Lavrin.   Fot. Marcin Selerski, www.azspw.com.