ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Młode wilki Bednaruka zagryzły Cuprum


Młode wilki Jakuba Bednaruka znowu gryzą. W meczu piątej kolejki PlusLigi przed własną publicznością w bardzo dobrym stylu 3-1 pokonali Cuprum Lubin.


Siatkarze naszej drużyny do spotkania przystąpili bez kontuzjowanego Artura Szalpuka. Zastąpił go Jakub Radomski, który już na początku pierwszego seta pokazał, że jest godnym zastępcom utalentowanego przyjmującego. Odpowiedzialność za zdobywanie punktów wzięli na siebie jednak Michał Filip i Aleksander Śliwka. Na żadnego z nich blokujący Cuprum nie mogli znaleźć sposobu. Przewaga AZS Politechniki Warszawskiej rosła więc z minuty na minutę. Seta zakończył Filip, który zatrzymał Jeroena Trommela.

W drugiej partii do stanu 11:11 walka na boisku była wyrównana. Serię punkt za punkt przerwał w końcu Aleksander Śliwka, który w efektowny sposób zablokował Marcela Gromadowskiego. Była to kluczowa akcja dla całego seta. Po niej goście nie byli bowiem tak skuteczny jak wcześniej. W ataku mylił się nawet doświadczony Jeroen Trommel; 23:19 dla Politechniki. Piłkę setową dał Inżynierom Śliwka, a drugą odsłonę meczu asem serwisowym zakończył Jakub Radomski.

O trzecim secie nasi siatkarze będą chcieli jak najszybciej zapomnieć. Po dwóch wygranych poprzednich partiach poczuli się zbyt pewnie, za co szybko zostali skarceni. Rozkręcił się Marcel Gromadowski, potężnymi atakami imponował Łukasz Kadziewicz. To właśnie głównie dzięki nim Cuprum wygrało 25:17 i przedłużyło swoje nadzieje na zwycięstwo w całym meczu.

Siatkarze naszej drużyny szybko się ocknęli i czwartego seta rozpoczęli od mocnego uderzenia. Po dwóch asach serwisowych Mateusza Sacharewicza na pierwszą przerwę techniczną zeszli przy prowadzeniu 8:2. Później kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku i utrzymywali przewagę. Po punktowej zagrywce Piotra Lipińskiego i bloku Waldermara Świrydowicza na Marcelu Gromadowskim rywale z Lubina przestali wierzyć w zwycięstwo; 21:11 dla Politechniki. Inżynierowie szybko dopełnili więc formalności i dopisali na swoje ligowe konto kolejne trzy punkty.

MVP spotkania wybrany został kapitan Politechniki - Piotr Lipiński.
AZS Politechnika Warszawska - Cuprum Lubin3-1 (25:21, 25:20, 17:25, 25:15)

Skład Politechniki: Piotr Lipiński, Michał Filip, Aleksander Śliwka, Jakub Radomski, Mateusz Sacharewicz, Waldemar Świrydowicz, Maciej Olenderek (libero) oraz Patryk Strzeżek;

Skład Cuprum: Grzegorz Łomacz, Szymon Romać, Jeroen Trommel, Ivan Borovnjak, Łukasz Kadziewicz, Dmytro Pashytskyy, Paweł Rusek (libero) oraz Marcel Gromadowski, Maciej Gorzkiewicz.


Fot.: Tomasz Adamaszek