Młode wilki przeciwko mistrzom świata


29 października AZS Politechnika Warszawska w hali Torwaru podejmie Asseco Resovię Rzeszów. Młode wilki z naszej drużyny zmierzą się więc z pięcioma mistrzami świata.


Do stolicy przyjadą: Fabian Drzyzga, Dawid Konarski, Rafał Buszek, Piotr Nowakowski i Krzysztof Ignaczak. - Dla moich młodych siatkarzy zagrać przeciwko mistrzom świata to święto. To nagroda za pracę na treningach i mecze z zespołami z naszej półki - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Sam już nie mogę doczekać się tego spotkania - uśmiechnął się.

Jak Inżynierowie poradzą sobie z tak mocnym rywalem? Na to pytanie trudno odpowiedzieć. Choć jak na razie imponują formą, nie walczyli jeszcze przeciwko najsilniejszym polskim drużynom. W dotychczas rozegranych pięciu ligowych kolejkach pokonali Transfer Bydgoszcz, Effector Kielce, AZS Częstochowa i Cuprum Lubin. Przegrali natomiast z BBTS-em Bielsko-Biała.

Dla czterech zawodników AZS Politechniki Warszawskiej mecz z Asseco Resovią Rzeszów będzie wyjątkowy. Mowa o Michale Filipie, Aleksandrze Śliwce, Bartłomieju Lemańskim i Bartłomieju Mordylu. Wszyscy są zawodnikami Asseco Resovii, a w naszej drużynie grają na zasadach wypożyczenia. - To wyjątkowy mecz, ale sentymentów nie będzie. Wręcz przeciwnie: to dla nas dodatkowa mobilizacja - stwierdzili zgodnie.

Mecz rozpocznie się o godz. 19.00 (wejścia do hali Torwar otwarte będą od 18.00). Bilety cały czas są w sprzedaży. Serdecznie zapraszamy!


Fot.: Tomasz Adamaszek