ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

"Musimy być skoncentrowani do samego końca"

Fot. PressFocus
- Jesteśmy blisko naszego celu, ale nauczeni doświadczeniem z poprzedniego sezonu, kiedy ten cel uciekł nam w ostatniej chwili, musimy być skoncentrowani do samego końca - powiedział po zwycięstwie w Olsztynie Andrzej Wrona.

Andrzej Wrona:

- Choć wygraliśmy trzy sety, to one wcale nie były łatwe, bo Olsztyn grał bardzo dobrze. Po prostu byliśmy minimalnie lepsi w decydujących momentach, lepiej wytrzymywaliśmy presję. Po trzeciej, przegranej partii, w której nasza gra nieco się posypała, bardzo ważne było to, że się odbudowaliśmy i zaczęliśmy czwartego seta od mocnego uderzenia. Wróciliśmy do swojej dobrej gry, chociaż przez chwilę pachniało tym, że Olsztyn się odrodzi i że zostaniemy tutaj dłużej. Dlatego cieszymy się, że udało nam się wywalczyć ważne trzy punkty.

- Staramy się koncentrować nie na tabeli, a na tym, by osiągać dobre wyniki w każdym kolejnym meczu. Jesteśmy blisko naszego celu, ale nauczeni doświadczeniem z poprzedniego sezonu, kiedy ten cel uciekł nam w ostatniej chwili, musimy być skoncentrowani do samego końca. Teraz przed nami spotkanie z Jastrzębiem na własnym terenie, które będzie kluczowe dla losów walki o półfinał, ale dzięki zwycięstwu w Olsztynie mamy pewien bufor bezpieczeństwa. Mimo to wszyscy bardzo chcielibyśmy ten awans do 1/2 finału przypieczętować już 17 marca na Torwarze.

Mateusz Janikowski:

- Cały mecz był dosyć nerwowy, zwłaszcza trzeci set, w którym gospodarze zagrali naprawdę bardzo dobrze. Trochę się rozkręcili, na pewno swoją cegiełkę dołożyli do tego kibice, stąd wziął się taki rezultat. Ale najważniejsze jest to, że kolejną partię zapisaliśmy po swojej stronie i wygraliśmy za trzy punkty. A sam wynik nie ma wtedy aż takiego znaczenia.

- Co się stało w trzeciej partii? Może zabrakło nam nieco koncentracji… Wydaje mi się, że to po prostu nie do końca był nasz dzień. Faktycznie momentami nie graliśmy najlepiej, ale bardzo cieszy to, że potrafimy wygrywać też takie spotkania.

- Jastrzębski jest teraz w takiej sytuacji, że musi z nami wygrać, by liczyć się w walce o drugie miejsce. Na pewno zrobią wszystko, by uzyskać korzystny rezultat, dlatego spodziewamy się po nich bardzo dobrej, solidnej gry. Natomiast my musimy odeprzeć ich ofensywną zagrywkę i po prostu zagrać swoje.