Nieobliczalna Politechnika zagra z mistrzem


AZS Politechnika Warszawska znów zagra w hali Torwaru. Inżynierowie w niedzielę 26 stycznia na Łazienkowskiej zmierzą się z mistrzem Polski - Asseco Resovią Rzeszów.


Spotkanie zapowiada się doskonale. Choć na Łazienkowską przyjadą gwiazdy siatkówki z Krzysztofem Ignaczakiem, Piotrem Nowakowskim i Peterem Veresem na czele, podopieczni Jakuba Bednaruka zapowiadają walkę o zwycięstwo. Już niejednokrotnie udowodnili, że z topowymi zespołami potrafią grać jak równy z równym i sprawiać niespodzianki. - Wygramy 3-0 - stwierdził stołeczny szkoleniowiec, który wierzy w swoich zawodników. - Moja drużyna jest nieobliczalna. Choć ostatnio przegraliśmy z Cerrad Czarnymi Radom, teraz możemy wygrać z każdym - dodał.

Ekipa Asseco Resovii Rzeszów jest na fali. W PlusLidze jest liderem tabeli, a w Lidze Mistrzów po pokonaniu Knack Roeselare znalazła się na ostatniej prostej do Final Four. Jak na mistrza Polski przystało, z pewnością nie zlekceważy jednak Politechniki. - Siatkarze z Podkarpacia na pewno nie będą kalkulować. Przyjadą do Warszawy po zwycięstwo. Musimy ich zaskoczyć - powiedział trener Jakub Bednaruk. Szkoleniowiec receptą na sukces podzielił się na Twitterze. - Napisałem tam, że trzeba zatrzymać skrzydłowych i środkowych, no i przeczytać rozgrywających. To powinno wystarczyć - uśmiechnął się.

Mecz rozpocznie się o 20.00. Poprowadzą go Tomasz Flis i Paweł Burkiewicz. Komisarzem będzie Andrzej Skorupa. Transmisję z hali Torwaru przeprowadzi telewizja Polsat Sport.


Fot. Tomasz Adamaszek