Niespodzianka była blisko. „Dobry i punkt”

Niespodzianka wisiała na włosku. W meczu ósmej kolejki PlusLigi w hali Torwaru AZS Politechnika Warszawska była o krok od pokonania Jastrzębskiego Węgla. Ostatecznie Inżynierowie po heroicznej walce przegrali 2-3.

Pierwszy set był bardzo wyrównany. Młode wilki z Warszawy nie przestraszyły się dużo bardziej doświadczonych rywali i od samego początku popisywały się efektownymi atakami. Na pierwszej przerwie technicznej prowadziły 8:7, na drugiej - przegrywały 15:16. Po wznowieniu gry siatkarze Jastrzębskiego Węgla podkręcili tempo. Skuteczne kontry Krzysztofa Gierczyńskiego i Mateusza Gierczyńskiego dały przyjezdnym prowadzenie 22:18. Trener Jakub Bednaruk poprosił o czas, ale nie odwrócił losów seta. Po ataku Gierczyńskiego jastrzębianie wygrali 25:21 i objęli prowadzenie w meczu.

MVP spotkania wybrany został Michał Masny.