Nikola Gjorgiev rozpoczyna zmagania w Lidze Europejskiej

Nikola Gjorgiev rozpoczyna zmagania w Lidze Europejskiej

Nikola Gjorgiev, atakujący ONICO Warszawa, w piątek 16 czerwca rozpocznie zmagania o zwycięstwo w Lidze Europejskiej. Reprezentacja Macedonii w fazie grupowej rywalizować będzie z Azerbejdżanem, Albanią i Szwecją.

– Jak zawsze będziemy grać o pierwsze miejsce w grupie i awans do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie w Danii – zadeklarował Nikola Gjorgiev. – Mamy młody zespół, którego wraz z moim bratem Gjorgim (rozgrywającym) jesteśmy liderami. Jak już awansujemy do Final Four, zrobimy wszystko, żeby wygrać ten turniej i w następnym sezonie zagrać w Lidze Światowej. Przed nami bardzo trudne zadanie, ale wierzę, że osiągniemy cel – dodał.

W Lidze Europejskiej 2017 bierze udział osiem zespołów. Poza wspomnianymi ekipami z grupy A w rywalizacji uczestniczą także Dania, Izrael, Ukraina i Węgry (grupa B). Każda grupa rozgrywa dwa turnieje systemem każdy z każdym. Pierwsze turnieje rozegrane zostaną w weekend 16-18 czerwca, do drugich zaś dojdzie tydzień później. Do turnieju finałowego awansują po dwie najlepsze drużyny z obu grup.

Reprezentacja Macedonii będzie gospodarzem pierwszego turnieju. Na drugi natomiast wybierze się do Albanii.

Harmonogram meczów reprezentacji Macedonii:

16 czerwca (piątek), godz. 19.30 – Skopje:
Macedonia – Azerbejdżan

17 czerwca (sobota), godz. 19.30 – Skopje:
Macedonia – Albania

18 czerwca (niedziela), godz. 19.30 – Skopje:
Macedonia – Szwecja

23 czerwca (piątek), godz. 15.00 – Tirana:
Macedonia – Szwecja

24 czerwca (sobota), godz. 15.00 – Tirana:
Macedonia – Azerbejdżan

25 czerwca (niedziela), godz. 18.00 – Tirana:
Macedonia – Albania

Leave a Reply