ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Nowy sezon PlusLigi zawitał do Warszawy – przedmeczowy przegląd prasy

Już dziś w hali Torwar warszawska inauguracja sezonu! Siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się z GKS-em Katowice - początek rywalizacji o godzinie 18:00. Co o pierwszym meczu w stolicy pisze poniedziałkowa prasa?

sportowefakty.wp.pl: Stephane Antiga: Pracując w Kanadzie mam więcej spokoju Szanuję i rozumiem tę decyzję, bo w Polsce selekcjoner reprezentacji ma naprawdę wiele zajęć. Osobiście wolę jednak prowadzić klub i reprezentację. Dlatego jestem zadowolony, że kanadyjski związek zaakceptował taki układ. Przez ostatnie trzy lata od października do maja nikogo nie trenowałem, a to jest długi czas. Oczywiście to nie jest tak, że ja przez te pół roku nie robiłem nic - planowałem, oglądałem mnóstwo spotkań, utrzymywałem cały czas kontakt z zawodnikami. To też było ważne i cenne, ale moja obecna sytuacja bardziej mi odpowiada.

sport.interia.pl: Stephane Antiga: Mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon - Mamy dobry początek sezonu, choć pięciosetowe spotkanie w Gdańsku nie zakończyło się naszym zwycięstwem. Ogólnie jestem zadowolony. Fabio Storti (asystent Antigi w ONICO - red.) bardzo dobrze prowadził zespół. Nasza gra już mi się podoba. Mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon - podsumował na konferencji prasowej francuski szkoleniowiec.

plusliga.pl: Już w poniedziałek warszawska inauguracja PlusLigi Poniedziałkowe spotkanie w ramach inauguracji nowego sezonu PlusLigi to także starcie znanych i lubianych trenerów. Drużynę gości prowadzi Piotr Gruszka, rekordzista pod względem ilości meczów rozegranych w biało-czerwonych barwach oraz II szkoleniowiec kadry Polski w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. Na ławce trenerskiej ONICO Warszawa zasiądzie uwielbiany przez miliony Polaków Stéphane Antiga, który w 2014 roku poprowadził Polaków po złoto mistrzostw świata. Francuski szkoleniowiec dołączył do sztabu ONICO podczas drugiego meczu tego sezonu.

przegladligowy.com: Damian Wojtaszek: Spodziewaliśmy się trudnego meczu Przed meczem w Gdańsku warszawiacy mieli na swoim koncie już jeden ligowy pojedynek. Zawodnicy z Pomorza rozpoczęli ligowe zmagania nieco później. Czy miało to wpływ na przygotowania drużyny z Mazowsza? – Nie, nie ma żadnych wymówek. Po prostu Trefl wygrał dziś spotkanie. W pewnym momencie byli lepsi. Uważam, że w głównej mierze zadecydowało przyjęcie. Pozostaje nam walczyć dalej.

czassiatkowki.pl: Warszawianie szykują się do walki. Wrona: „Jesteśmy mocni nie tylko jako zawodnicy” Jesteśmy dobrej myśli przed pierwszym meczem, nie możemy doczekać się, żeby zaprezentować się przed własną publicznością. Mamy nadzieję, że w Warszawie trudno będzie zdobywać punkty. Nie ma presji, ale komfort pracy. Nie musimy martwić się o sprawy organizacyjne, wszystko jest dopięte na ostatni guzik, możemy skupić się na tym, co kochamy i co jest naszą pracą, czyli treningach i meczach” – zakończył środkowy ONICO Warszawa.