Nowy sezon PlusLigi zawitał do Warszawy – przedmeczowy przegląd prasy

Już dziś w hali Torwar warszawska inauguracja sezonu! Siatkarze ONICO Warszawa zmierzą się z GKS-em Katowice - początek rywalizacji o godzinie 18:00. Co o pierwszym meczu w stolicy pisze poniedziałkowa prasa?

sportowefakty.wp.pl: Stephane Antiga: Pracując w Kanadzie mam więcej spokoju Szanuję i rozumiem tę decyzję, bo w Polsce selekcjoner reprezentacji ma naprawdę wiele zajęć. Osobiście wolę jednak prowadzić klub i reprezentację. Dlatego jestem zadowolony, że kanadyjski związek zaakceptował taki układ. Przez ostatnie trzy lata od października do maja nikogo nie trenowałem, a to jest długi czas. Oczywiście to nie jest tak, że ja przez te pół roku nie robiłem nic - planowałem, oglądałem mnóstwo spotkań, utrzymywałem cały czas kontakt z zawodnikami. To też było ważne i cenne, ale moja obecna sytuacja bardziej mi odpowiada.

sport.interia.pl: Stephane Antiga: Mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon - Mamy dobry początek sezonu, choć pięciosetowe spotkanie w Gdańsku nie zakończyło się naszym zwycięstwem. Ogólnie jestem zadowolony. Fabio Storti (asystent Antigi w ONICO - red.) bardzo dobrze prowadził zespół. Nasza gra już mi się podoba. Mamy wszystko, by rozegrać dobry sezon - podsumował na konferencji prasowej francuski szkoleniowiec.

plusliga.pl: Już w poniedziałek warszawska inauguracja PlusLigi Poniedziałkowe spotkanie w ramach inauguracji nowego sezonu PlusLigi to także starcie znanych i lubianych trenerów. Drużynę gości prowadzi Piotr Gruszka, rekordzista pod względem ilości meczów rozegranych w biało-czerwonych barwach oraz II szkoleniowiec kadry Polski w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. Na ławce trenerskiej ONICO Warszawa zasiądzie uwielbiany przez miliony Polaków Stéphane Antiga, który w 2014 roku poprowadził Polaków po złoto mistrzostw świata. Francuski szkoleniowiec dołączył do sztabu ONICO podczas drugiego meczu tego sezonu.

przegladligowy.com: Damian Wojtaszek: Spodziewaliśmy się trudnego meczu Przed meczem w Gdańsku warszawiacy mieli na swoim koncie już jeden ligowy pojedynek. Zawodnicy z Pomorza rozpoczęli ligowe zmagania nieco później. Czy miało to wpływ na przygotowania drużyny z Mazowsza? – Nie, nie ma żadnych wymówek. Po prostu Trefl wygrał dziś spotkanie. W pewnym momencie byli lepsi. Uważam, że w głównej mierze zadecydowało przyjęcie. Pozostaje nam walczyć dalej.

czassiatkowki.pl: Warszawianie szykują się do walki. Wrona: „Jesteśmy mocni nie tylko jako zawodnicy” Jesteśmy dobrej myśli przed pierwszym meczem, nie możemy doczekać się, żeby zaprezentować się przed własną publicznością. Mamy nadzieję, że w Warszawie trudno będzie zdobywać punkty. Nie ma presji, ale komfort pracy. Nie musimy martwić się o sprawy organizacyjne, wszystko jest dopięte na ostatni guzik, możemy skupić się na tym, co kochamy i co jest naszą pracą, czyli treningach i meczach” – zakończył środkowy ONICO Warszawa.