ONICO AZS Politechnika Warszawska nie sprostała Effectorowi Kielce

ONICO AZS Politechnika Warszawska w meczu dwudziestej piątej kolejki PlusLigi w hali COS Torwar ulegli Effectorowi Kielce. Siatkarze Jakuba Bednaruka przegrali 1-3. Inżynierowie słabo rozpoczęli spotkanie. Po kilku błędach ze strony warszawian goście prowadzili aż czterema punktami (8:4). Po przerwie na żądanie trenera Bednaruka Inżynierowie szybko rozpoczęli odrabianie strat. Znakomitym atakiem oraz asem serwisowym popisał się Bartosz Kwolek. Błędy w ataku zaczęli popełniać Kielczanie, dzięki czemu na tablicy wyświetlono remis 10:10. Od tej pory zawodnicy obu drużyn konsekwentnie przeplatali punktowe akcje i doprowadzali do kolejnych remisów. Znakomita seria zakończyła się przy stanie 22:22. Dzięki skutecznemu atakowi Petera Wohlfahrtstattera oraz błędowi Michała Filipa goście wypracowali pierwszą piłkę setową. Set zakończył skutecznym atakiem po bloku Leo Andrić. Pierwszą partię wynikiem 23:25 wygrali goście. Początek drugiej partii to ponownie seria wyrównanych wymian ‒ punkty dla Inżynierów zdobyli m.in. Michał Filip oraz Bartosz Kwolek, natomiast po stronie gości wyróżniali się Leo Andrić oraz Alexy Nalobin. Znakomitą serię Wilków Bednaruka rozpoczął skutecznym atakiem Bartosz Kwolek. Warszawianie zdobyli sześć punktów z rzędu i doprowadzili do prowadzenia 15:9. Nasi siatkarze utrzymywali bezpieczną przewagę – mocnymi atakami punktowali głównie Filip i Łapszyński. Zawodnicy ONICO AZS PW wykorzystali trzecią piłkę setową i zakończyli drugą partię stanem 25:18. W trzecim secie siatkarze ONICO AZS Politechniki Warszawskiej zaprezentowali dużo słabszą formę. Po wyrównanym początku w polu zagrywki pojawił się Leo Andrić. Młody Chorwat zaliczył trzy asy serwisowe z rzędu i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie 7:5. Znakomita seria kieleckiego atakującego zapoczątkowała równą grę Effectora ‒ oprócz Andricia punktowali także Wohlfahrtstatter oraz i Wachnik. Na boisku po raz pierwszy po przerwie pojawił się Paweł Zagumny, a w miejsce Michała Filipa wszedł Paweł Mikołajczak. Zmiany nie przyniosły jednak zamierzonych efektów. Kielczanie konsekwentnie powiększali przewagę i zakończyli set stanem 25:18. W czwartej partii goście szybko wyszli na trzypunktowe prowadzenie. Straty próbowali odrabiać Kwolek i Filip, jednak Effector nie pozwolił na doprowadzenie do remisu. Podopieczni trenera SinanaTanika kontrolowali przebieg całego seta, a pod koniec zaczęli powiększać przewagę. Kielczanie wykorzystali pierwszą piłkę meczową i zakończyli set wynikiem 25:20, a cały mecz 3:1. Statuetką MVP nagrodzony został rozgrywający Effectora - Marcin Komenda. ONICO AZS Politechnika Warszawska - Effector Kielce 1-3 (23:25, 25:18, 18:25, 20:25) Skład ONICO AZS Politechniki Warszawskiej: Jan Firlej, Michał Filip, Bartosz Kwolek, Łukasz Łapszyński, Andrzej Wrona, Jakub Kowalczyk, Maciej Olenderek (libero) oraz Paweł Mikołajczak, Guillaume Samica, Paweł Zagumny, Paweł Halaba. Skład Effectora Kielce: Marcin Komenda, Leo Andrić, Maciej Pawliński, Jakub Wachnik, Aleksiej Nałobin, Peter Wohlfahrtstätter, Szymon Biniek (libero) oraz Jędrzej Maćkowiak, Krzysztof Antosik, Michał Superlak, Konrad Formela.   Fot. Tomasz Adamaszek, www.azspw.com