ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

ONICO - Będzin: Sprawić kibicom walentynkowy prezent

Fot. PressFocus
W czwartek 14 lutego siatkarze ONICO Warszawa po raz ósmy w tym sezonie zagrają przed własną publicznością. Tym razem do stolicy przyjedzie ostatnia drużyna PlusLigi, czyli MKS Będzin. Czy podopieczni Stephane’a Antigi sprawią swoim kibicom prezent na Walentynki i znów wygrają na Torwarze?

Po nieco słabszym okresie w drugiej połowie stycznia, kiedy to siatkarze ONICO Warszawa przegrali z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie w PlusLidze i Jastrzębskim Węglem w Pucharze Polski, wszystko wróciło do normalności. Stołeczni znów prezentują wysoką formę, którą potwierdzili w dwóch ostatnich meczach.

Najpierw na Torwarze efektownie rozprawili się z Cerradem Czarnymi Radom. Tamten mecz zakończył się zdecydowanym zwycięstwem 3:0, a fenomenalne zawody rozegrał Damian Wojtaszek, który został wybrany MVP. Dosłownie kilka dni później nasi siatkarze zawitali do katowickiego Spodka, gdzie mierzyli się z tamtejszym GKS-em. Miejscowi w kilku poprzednich kolejkach pokazali, że potrafią jak równy z równym walczyć z najlepszymi drużynami ligi, ale przeciwko ONICO nie mieli nic do powiedzenia. Choć stołeczni stracili jednego seta, to w pozostałych byli poza zasięgiem gospodarzy. I wygrali 3:1, w dużej mierze dzięki Bartoszowi Kurkowi wybranemu zawodnikiem meczu.

Teraz drużynę Stephane’a Antigi czeka rywalizacja z MKS-em Będzin. I wszystkie argumenty przemawiają za ONICO. Przede wszystkim gramy na Torwarze, który w tym sezonie jest naszą twierdzą. W trwających rozgrywkach we własnej hali rywalizowaliśmy siedem razy, z czego zwyciężyliśmy aż sześciokrotnie. W Warszawie lepsza od gospodarzy była tylko ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, lider PlusLigi. Ale od tamtej pory minęło już 2,5 miesiąca, a stołeczni zanotowali w tym czasie cztery kolejne domowe triumfy.

Obie drużyny znajdują się też na przeciwległych biegunach tabeli – ONICO jest wiceliderem, a MKS zajmuje ostatnie miejsce. Drużyna z Będzina w rozegranych do tej pory osiemnastu meczach sezonu 2018/2019 wygrała tylko raz. I to bardzo dawno temu, bo na początku listopada. Od tamtego momentu zanotowała trzynaście porażek. Co więcej, w siedmiu poprzednich meczach ugrała tylko jednego seta. A jakby w ekipie będzinian mało było problemów, to na początku lutego pracę stracił trener Gido Vermeulen.

Wszystko to powoduje, że ONICO jest faworytem walentynkowego starcia z MKS-em. Ale jak zwykle trzeba to jeszcze potwierdzić na parkiecie. Miejmy nadzieję, że w czwartkowy wieczór będziemy mogli cieszyć się z kolejnego zwycięstwa naszej drużyny. Spotkanie ONICO Warszawa - MKS Będzin rozpocznie się 14 lutego o godz. 20:30. Wejścia do hali COS Torwar zostaną otwarte o godz. 19:15. Transmisja meczu na antenie Polsatu Sport, a na naszej stronie tekstowa relacja na żywo. Zapraszamy!

Partnerem meczu jest Dzielnica Wola.