ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

ONICO – Jastrzębski: Najważniejszy mecz w historii

Fot. PressFocus
Już w środę 24 kwietnia ONICO Warszawa powalczy o pierwszy w swojej historii finał rozgrywek o mistrzostwo Polski. W decydującym o awansie meczu półfinałowym stołeczni zmierzą się na Torwarze z Jastrzębskim Węglem.

ONICO zajęło drugie miejsce po fazie zasadniczej tego sezonu PlusLigi, czym zagwarantowało sobie bezpośredni awans do półfinału. Tam jednak stołecznych czekała ciężka przeprawa, bo musieli się zmierzyć z Jastrzębskim Węglem, który wyeliminował PGE Skrę Bełchatów. I pierwszy mecz tych dwóch ekip na Torwarze pokazał, że podopieczni Roberto Santilliego to bardzo trudny rywal.

Pech chciał, że tuż przed tym spotkaniem kontuzji nabawił się podstawowy atakujący ONICO – Bartosz Kurek. Na samym początku rywalizacji z gry wypadł jeszcze Bartosz Kwolek, a jastrzębianie wykorzystali to z zimną krwią i wygrali cały mecz 3:1. Choć trzeba przyznać, że starcie to było bardzo wyrównane i przed rewanżem można było mieć nadzieję, że stołeczni doprowadzą do remisu w rywalizacji do dwóch zwycięstw.

Ale chyba niewielu kibiców spodziewało się, że w Jastrzębiu-Zdroju nasi siatkarze wygrają aż 3:0! Dominowali w niemal każdym aspekcie meczu i zwyciężyli dość zdecydowanie. Choć nie zabrakło nerwów i emocji, szczególnie w drugim i trzecim secie. Koncertowo zaprezentowała się cała drużyna, ale na szczególne słowa uznania zasłużyli Nikołaj Penczew, który dostał nagrodę MVP, oraz Jan Nowakowski, który zdobył najwięcej punktów z całej drużyny przyjezdnych – 12.

Debiut w drużynie stołecznych zaliczył także Maciej Muzaj, który został sprowadzony do ONICO na zasadzie transferu medycznego. 24-letni atakujący wypadł obiecująco, choć na parkiecie nie spędził wcale dużo czasu. Można się więc spodziewać, że po kilku treningach odbytych z resztą zespołu w środę na Torwarze trener Stephane Antiga da mu nieco więcej czasu do zaprezentowania swoich umiejętności. Jeśli tak się stanie, to na boisku zobaczymy starcie dwóch czołowych atakujących PlusLigi – po jednej stronie siatki stanie właśnie Muzaj, który jest najlepiej punktującym zawodnikiem całych rozgrywek, a po drugiej Dawid Konarski, dwukrotny mistrz świata i czołowa postać Jastrzębskiego Węgla.

Dwa poprzednie mecze pokazały też, jak duży wpływ na grę swojej drużyny mają rozgrywający. W Warszawie świetne zawody zaliczył Lukas Kampa i to jastrzębianie mogli cieszyć się z wygranej. W rewanżu z kolei lepiej zaprezentował się Antoine Brizard i ONICO wróciło do stolicy ze zwycięstwem. Miejmy więc nadzieję, że 24 kwietnia to znów Francuz będzie górą, a my po ostatniej akcji spotkania wyskoczymy w górę w geście radości z pierwszego w historii awansu do finału PlusLigi.

Trzeci mecz półfinałowy ONICO Warszawa – Jastrzębski Węgiel odbędzie się w środę 24 kwietnia w hali COS Torwar. Start zaplanowano na godz. 20:30. Najmłodszych fanów zapraszamy do Strefy Małego Kibica przygotowanej przez Fundację ONICO. Zwycięzca zapewni sobie udział w finale PlusLigi, dlatego w tym bardzo ważnym dla stołecznego klubu dniu bądźcie na trybunach i wspierajcie naszą drużynę. Walczymy razem!

Partnerem meczu jest dzielnica Wola.