ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

ONICO - Jastrzębski okiem statystyka

Fot. PressFocus
We wtorkowy wieczór ONICO Warszawa przegrało z Jastrzębskim Węglem 1:3 w pierwszym półfinale PlusLigi. Jak wyglądał ten mecz w liczbach? Zapraszamy do lektury statystycznego podsumowania starcia na Torwarze.

Spotkanie z Jastrzębskim stało na bardzo wysokim poziomie, a przy tym było niezwykle wyrównane. Dość powiedzieć, że choć nie oglądaliśmy pięciu setów, to i tak mecz trwał aż 2h 4min! A tezę tę potwierdza też łączna liczba zdobytych punktów przez obie drużyny - 97:95 dla przyjezdnych.

W drużynie ONICO najlepiej działał ten element, którym stołeczni od dawna straszą swoich rywali - blok. Podopieczni Stephane'a Antigi w ten sposób zdobyli aż 16 punktów! A prym w tym aspekcie gry wiedli Andrzej Wrona (5 pkt) i Jan Nowakowski (4 pkt).

Tym razem warszawianie nieco słabiej spisywali się w polu zagrywki. Po kontuzjach Bartosza Kwolka, który musiał opuścić boisko w trakcie pierwszego seta, oraz Bartosza Kurka - dwóch najlepiej serwujących zawodników ONICO - w naszej drużynie brakowało nieco bardziej agresywnej zagrywki. Tej próbowali Sharone Vernon-Evans i Antoine Brizard, ale obydwaj zdobyli w ten sposób tylko 3 punkty. Jednego asa dołożył też Nikołaj Penczew i mecz zakończyliśmy ze zdobyczą 4 "oczek" w polu serwisowym.

Jastrzębianie mieli nieco wyższą skuteczność przyjęcia (51% do 43%) i ataku (48% do 44%), a na dodatek popełnili mniej błędów na zagrywce i w ataku. MVP spotkania wybrany został atakujący gości Dawid Konarski, który zapisał na swoim koncie 19 "oczek". Co ciekawe nie był jednak najlepiej punktującym zawodnikiem meczu, bo o 3 punkty więcej zdobył Sharone Vernon-Evans, który wobec kontuzji Kurka wskoczył do pierwszego składu i zagrał bardzo dobre zawody.

Więcej statystyk i ciekawostek znajdziecie poniżej: