ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

ONICO - PGE Skra okiem statystyka

Fot. PressFocus
O takich meczach, jak środowe starcie ONICO Warszawa – PGE Skra Bełchatów, pamięta się bardzo długo. Po trwającej ponad dwie godziny batalii lepsi okazali się przyjezdni, którzy wygrali 3:2. Jak wyglądało to spotkanie jeśli chodzi o statystyki? Przeczytajcie nasze podsumowanie!

Rywalizacja ONICO z PGE Skrą była niezwykle zacięta, o czym najlepiej świadczy nie tylko długość meczu (2h 6min), ale przede wszystkim całkowita liczba punktów zdobyta przez obie drużyny. Pod tym względem padł wynik 112:109 dla Bełchatowa.

Ale to gospodarze mieli w swoich szeregach zawodnika, który na swoim koncie zapisał najwięcej „oczek”. Bartosz Kurek zdobył ich aż 30! Tym razem błyszczał nie tylko w ataku (skuteczność 58 procent), ale też w bloku – w tym elemencie zdobył 4 punkty. Poza nim trener Stephane Antiga mógł także polegać na środkowych (Andrzej Wrona – 9 pkt; Graham Vigrass – 12 pkt) i Piotrze Łukasiku (11 pkt), a dobrą zmianę dał Nikołaj Penczew (9 pkt).

Po stronie PGE Skry najwięcej punktów zdobył atakujący Rene Teppan (23 pkt), który miał podobną skuteczność do Kurka – 59 procent. Znakomicie zagrali też środkowi, bo Karol Kłos i Jakub Kochanowski łącznie zdobyli 25 pkt!

W bloku ONICO zdobyło 10 pkt – o jeden więcej od rywali. Z kolei na zagrywce to bełchatowianie zainkasowali więcej "oczek" (11:8). Jeśli chodzi o statystyki drużynowe, to stołeczni zarówno w skuteczności przyjęcia (42%), jak i ataku (60%) byli minimalnie lepsi od PGE Skry (kolejno 41% i 59%). Kluczowa okazała się więc zagrywka - podopieczni Roberto Piazzy zanotowali o trzy asy serwisowe więcej, co pozwoliło im zakończyć spotkanie zwycięsko.

Więcej ciekawostek znajdziecie poniżej: