ONICO Warszawa 1:3 Jastrzębski Węgiel

W pierwszym przedsezonowym sparingu ekipa ONICO Warszawa przegrała z Jastrzębskim Węglem 1:3. Spotkanie odbyło się w podwarszawskiej Kobyłce w ramach akcji charytatywnej „Gramy dla Łukasza”.

Nasza drużyna rozpoczęła spotkanie w składzie Andrzej Wrona, Guillaume Samica, Jan Firlej, Nikola Gjorgiew, Wojciech Włodarczyk, Jan Nowakowski oraz libero Damian Wojtaszek, który jeszcze do niedawna przebywał z Reprezentacją Polski na Mistrzostwach Europy. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Jastrzębskiego 25:21, ale już w drugiej partii górą byli siatkarze z Warszawy, wygrywając 25:22. Najwięcej emocji dostarczył kibicom set trzeci, którego zdecydowanie lepiej rozpoczęli goście, tworząc sobie kilkupunktową przewagę. Ekipa ONICO, prowadzona dziś przez Fabio Stortiego, nie zamierzała jednak odpuszczać i dzięki skutecznej postawie m.in. Bartosza Kwolka doprowadziła do niezwykle zaciętej końcówki. Ostatecznie trzecie starcie padło łupem Jastrzębian (32:30), co tylko dodało skrzydeł ekipie z Górnego Śląska. Czwarty, najkrótszy set zakończył się rezultatem 25:19 dla przyjezdnych, którzy przypieczętowali zwycięstwo w tym meczu. ONICO Warszawa - Jastrzębski Węgiel 1:3 (21:25; 25:22; 30:32; 19:25) ONICO: Gjorgiew (14), Firlej (2), Wrona (5), Nowakowski (3), Samica (2), Włodarczyk (12), Wojtaszek (libero) - Kowalczyk (4), Kwolek (10), Warda (5) Po meczu powiedzieli: Jan Nowakowski: Za nami pierwszy sparing, niestety przegrany 1:3 z dobrym przeciwnikiem, po meczu pełnym walki. Zagraliśmy gorzej w zagrywce i przyjęciu, ale mamy dużo materiału do analizy, na pewno wyciągniemy wnioski i w kolejnych meczach będzie tylko lepiej. Andrzej Wrona: Nie ma znaczenia, że był to mecz towarzyski. Zawsze gramy po to, żeby wygrać. Tym razem się nie udało, ale były i pozytywy. Są elementy nad którymi musimy więcej popracować, ale do początku ligi mamy jeszcze dużo czasu. Z tygodnia na tydzień będzie to wyglądało coraz lepiej. Jakub Kowalczyk: To nasz pierwszy mecz po ciężkich przygotowaniach. Chcieliśmy od początku uczyć się zwyciężania, ale mamy materiał, który pokaże nam, nad czym powinniśmy pracować. Od jutra zabieramy się do dalszej pracy. Poniżej przedstawiamy program pozostałych wrześniowych spotkań towarzyskich ONICO Warszawa. Więcej informacji dostępnych będzie na naszej stronie internetowej i profilach społecznościowych. 6-7.09  – Wspólny trening z Szachtiorem Soligorsk 15-17.09 – XII Memoriał Zdzisława Ambroziaka w Warszawie 23-24.09 – XIII Memoriał Arkadiusza Gołasia w Murowanej Goślinie.