ONICO z brązowym medalem w Memoriale W. Wesołowskiego

W meczu o brązowy medal Memoriału Wojciecha Wesołowskiego ONICO Warszawa pokonało Berlin Recycling Volleys. 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:19), a MVP spotkania został Piotr Łukasik. Stołeczni siatkarze zakończyli turniej na trzecim miejscu. Warszawianie rozpoczęli mecz o brązowy medal w składzie: Brizard, Łukasik, Wrona, Wiese, Nowakowski, Araujo i Jaglarski. Natomiast po przeciwnej stronie siatki wystąpili: Guss, Klein, Zimmermann, Tuia, Russell, Bogachev i Reichert. ONICO Warszawa rozpoczęło spotkanie od prowadzenia 3:0. W polu zagrywki sporo problemów mistrzom Niemiec przysporzył kapitan ONICO Warszawa, Antoine Brizard. Ekipa Stephane;a Antigi kontrolowała początkową fazę seta i konsekwentnie powiększała przewagę. Znakomity serwis Andrzeja Wrony dał stołecznym wynik 12:6. W drugiej połowie seta Recycling rozpoczął odrabianie strat, jednak dogonienie ONICO okazało się niemożliwe. Pierwszy set wygrali warszawianie 25:21. Stołeczni siatkarze rozpoczęli drugi set z „wysokiego C” i objęli prowadzenie 4:1. Do dobrej i konsekwentnej gry w bloku i przyjęciu dołączyła także znakomita zagrywka. Udaną serię rozpoczął Piotr Łukasik, z którego grą wyraźnie nie radzili sobie przyjmujący przeciwników. Swojego asa dołożył także Jan Nowakowski i na tablicy widniał wynik 7:2. Budowana od początku seta przewaga stale się powiększała, a po ataku Rafaela Araujo mieliśmy już 19:10. Kiedy wydawało się, że rywale myślą już o kolejnej partii do gry włączył się Russell. Set zakończył jednak blok duetu Nowakowski – Wiese (25:19). Drużyna z Berlina przystąpiła do trzeciego seta dużo bardziej zmotywowana. Mocnym atakiem z drugiej linii popisał się White, w niemieckiej drużynie zaczął funkcjonować także wysoki blok, z którym nie radzili sobie nasi skrzydłowi. W efekcie zrobiło się 3:7. Impuls do walki dał Piotr Łukasik, który najpierw skończył trudną piłkę na potrójnym bloku, zaliczył asa, a następnie zakończył kontrę skutecznym atakiem z drugiej linii. Stołeczni doprowadzili do remisu 13:13 i utrzymywali kontakt przez kilka kolejnych akcji. Niestety w końcówce seta Niemcy odskoczyli na kilka punktów. Partię zakończył nieudaną zagrywką Rafael Araujo (23:25). W czwartym secie warszawianie szybko rozpoczęli budowanie przewagi punktowej. Po kilku minutach gry kibice zebrani w hali w Solcu Kujawskim ujrzeli wynik 12:6. Berlińczycy, przy zagrywce Kuhnera, rozpoczęli odrabianie strat i zdobyli trzy oczka z rzędu. To jednak nie wystarczyło na wyrównanie z ONICO. Znakomitą serią zagrywek popisał się środkowy, Jan Nowakowski, co zapewniło warszawianom sześciopunktowe prowadzenie (18:12). ONICO Warszawa wywalczyło piłkę meczową przy stanie 24:14, jednak kilka razy z rzędu akcje skutecznie kończył Recycling. Ostatecznie czwarta partia skończyła się wynikiem 25:19 dla ONICO. MVP meczu wybrany został przyjmujący, Piotr Łukasik. Zwycięstwo nad berlińczykami dało zawodnikom z Warszawy brązowy medal w Memoriale Wojciecha Wesołowskiego. ONICO Warszawa – Berlin Recycling Volley 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:19) MVP: Piotr Łukasik ONICO Warszawa: Araujo (19), Łukasik (14), Nowakowski (13), Wrona (9), Wiese (7), Brizard (7) i Jaglarski oraz Janikowski (2), Kowalczyk (1), Romanutti, Buczek. Berlin Recycling Volley: Russell (18), Bogachev (16), Klein (7), Guss (5), Tuia (1), Zimmermann i Reichert oraz White (7), Kuhner (5), Gufi. fot. PressFocus