Ósme ligowe zwycięstwo z rzędu! ONICO – Trefl 3:0

Kolejne zwycięstwo siatkarzy ONICO Warszawa! Tym razem po koncertowej grze pokonali oni Trefl Gdańsk 3:0 i umocnili się na trzecim miejscu w ligowej tabeli. MVP meczu wybrany został przyjmujący ONICO – Wojciech Włodarczyk. Od kilku spotkań wyjściowy skład ONICO Warszawa jest stabilny i niezmienny. Nie inaczej było w dzisiejszym meczu – na parkiecie zobaczyliśmy zatem siódemkę: Kwolek, Brizard, Wrona, Gjorgiew, Nowakowski, Włodarczyk, Wojtaszek (libero). W drużynie gości zobaczyliśmy między innymi dwóch zawodników występujących w przeszłości w Warszawie – Macieja Olenderka i Artura Szalpuka oraz aktualnych mistrzów świata: Piotra Nowakowskiego i Mateusza Mikę. I set – świetne otwarcie ONICO Gracze ONICO świetnie rozpoczęli – po bloku na Schulzu i dwóch akcjach wygranych po kontrach stołeczni szybko uzyskali prowadzenie 3:0. To tylko uskrzydliło zawodników naszego zespół - nie minęła chwila i po dobrych zagrywkach Brizarda zrobiło się już 8:3. Warszawianie dalej naciskali rywala powiększając prowadzenie, a trener gości próbował zmianami poprawić grę swojego zespołu – za nieskutecznego Schulza pojawił się Gunter, który zwiększył poziom skuteczności ataku, zagrał też asa serwisowego. Trefl złapał lepszy rytm gry, zmniejszył przewagę do pięciu punktów, ale wówczas skutecznie do gry podłączyła się para przyjmujących Włodarczyk – Kwolek. Po bloku tego drugiego na Mice zrobiło się 21:13 i do końcówki seta stołeczni przystępowali z dużym zapasem punktowym. Chwilę później po autowym serwisie Guntera gracze ONICO prowadzili 24:15 i ostatecznie wykorzystali drugą piłkę setową po ataku Gjorgiewa z lewego skrzydła. II set – dobra gra blokiem, świetny Włodarczyk Drugiego seta stołeczni rozpoczęli równie dobrze, co pierwszą partię. Dobry atak Włodarczyka, po chwili blok tego zawodnika na kiwce Miki i ONICO prowadziło już 3:1. Warszawianie nie zwalniali tempa – kolejna seria punktów przy serwisie Antoine’a Brizarda i mieliśmy prowadzenie 7:2. Dobrze prezentowali się nasi środkowi, którzy byli skuteczni zarówno w bloku, jak i w ofensywie. Przewaga ONICO stopniowo rosła, a goście dokonywali zmian – tym razem na boisku pojawili się Kozłowski i Ferens. Zawodnicy Trefla mieli dobry moment przy prowadzeniu ONICO 21:13, kiedy to zdobyli cztery punkty z rzędu. Warszawianie odpowiedzieli jednak dobrym atakiem Włodarczyka i po chwili prowadzili 23:18.  Następnie stołeczni wygrali kolejne dwie akcje i zakończyli drugą partię skutecznym atakiem ze środka Nowakowskiego. Warto pochwalić Wojtka Włodarczyka, który zakończył drugiego seta ze skutecznością w ataku na poziomie 75%. III set – koniec wieńczy dzieło! Długa przerwa po drugim secie nie zdeprymowała siatkarzy ONICO, którzy z równym impetem co poprzednie sety rozpoczęli trzecią partię. Po trzech blokach z rzędu objęli oni prowadzenie 4:1, ponownie rozkręcili swoją grę na wysoki poziom. W drużynie Trefla na boisku pozostali Kozłowski i Ferens, dodatkowo Niemiec zmienił Grzyba. Goście grali dużo akcji środkiem – gra się nieco wyrównała i przewaga ONICO utrzymywała się na poziomie trzech-czterech punktów. Gracze ONICO nie zwalniali jednak tempa i w końcówce znów odskoczyli gościom. Najpierw dobrze atak Miki zablokował Brizard, po chwili kolejne bloki dołożył Jan Nowakowski. Gdy Niemiec zepsuł zagrywkę zrobiło się 24:18 i stołeczni mieli piłki meczowe. Udało się wykorzystać już pierwszą, gdy Włodarczyk zablokował Guntera. Dla siatkarzy ONICO było to dziewiąte zwycięstwo z rzędu (ósme w lidze) w 400. spotkaniu w zawodowej lidze. Kolejnym przeciwnikiem naszej drużyny - 19 stycznia - będzie GKS Katowice. ONICO Warszawa – Trefl Gdańsk 3:0 (25:16, 25:18, 25:18) MVP: Wojciech Włodarczyk ONICO Warszawa: Kwolek (8), Brizard (8), Wrona (5), Gjorgiew (8), Nowakowski (8), Włodarczyk (15), Wojtaszek (libero) – Vernon-Evans, Samica, Warda Trener: Stephane Antiga II trener: Fabio Storti Trefl Gdańsk: Nowakowski (6), Grzyb (2), Sanders, Schulz (2), Szalpuk (3), Mika (9), Olenderek (libero) – Ferens (5), Niemiec (4), Kozłowski, Gunter (6) Trener: Andrea Anastasi II trener: Bogdan Kotnik Partnerem meczu była dzielnica Żoliborz. Fot. Jacek Prondzynski