ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Ostatni dzwonek. Politechnika wciąż walczy o play-off

AZS Politechnika Warszawska w rundzie rewanżowej fazy zasadniczej PlusLigi nie radzi sobie najlepiej. Inżynierowie wpadli w dołek i przegrali sześć meczów z rzędu. Kolejną szansę na przełamanie mieć będą w sobotę 7 lutego.

W spotkaniu 24. kolejki PlusLigi Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Banimeksem Będzin. - Jeśli chcemy jeszcze myśleć o grze w fazie play-off, musimy pokonać ekipę z Będzina, najlepiej za trzy punkty - twierdzą zgodnie siatkarze Jakuba Bednaruka. Z takim właśnie celem i bojowym nastawieniem pojechali do Sosnowca (MKS Banimex Będzin mecze PlusLigi rozgrywa właśnie w tym mieście). - W ostatnich tygodniach graliśmy straszny piach. Czas to zmienić - zapowiedział szkoleniowiec.

W pierwszej rundzie fazy zasadniczej siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej w Arenie Ursynów pokonali rywali z Będzina 3-1. Teraz jednak będzińskie Tygrysy są zdecydowanie groźniejsze. Wszystko za sprawą trenera Roberto Santilliego, który zastąpił zwolnionego Damiana Dacewicza. Włoch z mało znanych szerokiej publiczności kibiców zmontował drużynę, która jest w stanie sprawiać niespodzianki. Inżynierowie muszą więc zrobić wszystko, co w ich mocy, żeby nie dać się zaskoczyć. - Matematycznie mamy jeszcze szansę na awans do play-offów. Ale musimy wygrywać. To dla nas ostatni dzwonek - stwierdził Maciej Olenderek, libero Politechniki.

Wilki Bednaruka czy Tygrysy Santilliego? Kto wygra? Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Mariusz Gadzina i Paweł Ignatowicz. Komisarzem zawodów Witold Murckiewicz, a kwalifikatorem - Ryszard Dietrich.