ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Ostatni mecz w fazie zasadniczej

Fazę zasadniczą sezonu 2014/2015 PlusLigi AZS Politechnika Warszawska zakończy w hali Torwaru. W sobotę 21 lutego podopieczni trenera Jakuba Bednaruka na Łazienkowskiej podejmą rewelację rozgrywek - zespół LOTOSU Trefla Gdańsk.

- Chcemy z pompą zakończyć fazę zasadniczą. LOTOS Trefl jest rewelacją sezonu 2014/2015 PlusLigi, postanowiliśmy więc podjąć go w największej warszawskiej hali sportowej - wyjaśnił Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Liczymy, że trybuny Torwaru wypełnią się do ostatniego miejsca - dodał.

Inżynierów czeka bardzo trudne zadanie. LOTOS Trefl Gdańsk bowiem to zespół kompletny, który w sezonie 2014/2015 idzie jak burza i jest jednym z kandydatów do podium. - Lubimy sprawiać niespodzianki. Fazę zasadniczą chcemy więc zakończyć mocnym akcentem. Nasz cel jest prosty: pokonać drużynę z Gdańska - zapowiedział Paweł Mikołajczak, atakujący Politechniki, który w sezonach 2012/2013 i 2013/2014 grał w LOTOSIE Treflu.

O sile LOTOSU Trefla stanowi duet przyjmujących: Mateusz Mika - Sebastian Schwarz. Niezwykle groźny dla rywali jest też atakujący Murphy Troy. Pominąć nie można oczywiście byłych reprezentantów Polski: środkowego Wojciecha Grzyba i libero Piotra Gacka. Kolejne dwa istotne ogniwa zespołu z Gdańska to rozgrywający Marco Falaschi i drugi ze środkowych - Bartosz Gawryszewski. Najważniejszą postacią w drużynie jest jednak trener. Andrea Anastasi, bo o nim mowa, to wybitny szkoleniowiec, który ma na swoim koncie olbrzymie sukcesy. Kibice w Polsce darzą go dużą sympatią, wszak w latach 2011-2013 prowadził biało-czerwoną reprezentację.

Spotkanie z LOTOSEM Treflem Gdańsk będzie czwartym w sezonie 2014/2015 meczem Politechniki rozegranym w hali Torwaru. Poprzednie - z Asseco Resovią Rzeszów, Jastrzębskim Węglem i PGE Skrą Bełchatów - zakończyły się porażkami stołecznego zespołu. Ze Skrą i Resovią Inżynierowie przegrali 0-3, Jastrzębskiemu Węglowi natomiast urwali dwa sety. Jak będzie w starciu z silną ekipą z Gdańska? Przekonajcie się sami.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Wojciech Maroszek i Piotr Król. Komisarzem zawodów będzie Witold Murczkiewicz, a kwalifikatorem - Jacek Spisak.