Patryk Strzeżek podpisał kontrakt z Politechniką


O miejsce w wyjściowym składzie 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej na pozycji atakującego w sezonie 2014/2015 z Pawłem Mikołajczakiem rywalizować będzie Patryk Strzeżek. Dwudziestoczterolatek związał się ze stołecznym klubem roczną umową.


- Budujemy drużynę na miarę naszych możliwości finansowych - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Stawiamy nie tylko na zdolną młodzież z całej Polski, ale i na trochę starszych warszawiaków. Paweł Mikołajczak i Patryk Strzeżek idealne wpisują się w naszą koncepcję - stwierdził. - Strzeżka znam doskonale. Grałem z nim w jednej drużynie - skomentował Bartosz Kaczmarek, statystyk Politechniki. - Ma on bardzo dobre warunki fizyczne. Mierzy 202 cm i wysoko skacze. Co ciekawe, w jednym z meczów ligi belgijskiej, w której ostatnio występował, zdobył aż czterdzieści siedem punktów - dodał.

Patryk Strzeżek urodził się i pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Warszawie. Jest wychowankiem klubu MOS Wola, z którym zdobył kilka medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W 2008 roku przeniósł się do Rzeszowa, ale nie zagrzał tam długo miejsca. Następnie występował w klubach pierwszoligowych: MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF (przez rok) i Joker Piła (przez dwa lata). W 2012 roku postanowił wyjechać do Belgii i związał się kontraktem z klubem VBC Waremme. Teraz z dużymi nadziejami wraca do swojego rodzinnego miasta.

Budowa składu 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej na sezon 2014/2015 powoli dobiega końca. Stołeczny klub musi zakontraktować jeszcze rozgrywającego, przyjmującego i libero. - Rozmowy z zawodnikami są w toku - zakończył Bańcerowski.


Fot.: Kacper Napurka