ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Patryk Strzeżek podpisał kontrakt z Politechniką


O miejsce w wyjściowym składzie 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej na pozycji atakującego w sezonie 2014/2015 z Pawłem Mikołajczakiem rywalizować będzie Patryk Strzeżek. Dwudziestoczterolatek związał się ze stołecznym klubem roczną umową.


- Budujemy drużynę na miarę naszych możliwości finansowych - powiedział Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Stawiamy nie tylko na zdolną młodzież z całej Polski, ale i na trochę starszych warszawiaków. Paweł Mikołajczak i Patryk Strzeżek idealne wpisują się w naszą koncepcję - stwierdził. - Strzeżka znam doskonale. Grałem z nim w jednej drużynie - skomentował Bartosz Kaczmarek, statystyk Politechniki. - Ma on bardzo dobre warunki fizyczne. Mierzy 202 cm i wysoko skacze. Co ciekawe, w jednym z meczów ligi belgijskiej, w której ostatnio występował, zdobył aż czterdzieści siedem punktów - dodał.

Patryk Strzeżek urodził się i pierwsze siatkarskie kroki stawiał w Warszawie. Jest wychowankiem klubu MOS Wola, z którym zdobył kilka medali mistrzostw Polski w kategoriach młodzieżowych. W 2008 roku przeniósł się do Rzeszowa, ale nie zagrzał tam długo miejsca. Następnie występował w klubach pierwszoligowych: MKS Orzeł Międzyrzecz AZS-AWF (przez rok) i Joker Piła (przez dwa lata). W 2012 roku postanowił wyjechać do Belgii i związał się kontraktem z klubem VBC Waremme. Teraz z dużymi nadziejami wraca do swojego rodzinnego miasta.

Budowa składu 4You Airlines AZS Politechniki Warszawskiej na sezon 2014/2015 powoli dobiega końca. Stołeczny klub musi zakontraktować jeszcze rozgrywającego, przyjmującego i libero. - Rozmowy z zawodnikami są w toku - zakończył Bańcerowski.


Fot.: Kacper Napurka