ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Paweł Mikołajczak kontuzjowany


AZS Politechnika Warszawska na początku sezonu 2014/2015 PlusLigi będzie musiała radzić sobie bez Pawła Mikołajczaka. Dwudziestosześcioletni atakujący ma kontuzję barku, która wyklucza go z gry przynajmniej na kilka najbliższych tygodni.


Paweł Mikołajczak urazu nabawił się podczas treningu w siłowni. - Ćwiczyłem ze sztangą i dopadł mnie pech. Wypadł mi bark, w konsekwencji czego poczynaniom kolegów na razie będę przyglądał się z boku - zrelacjonował siatkarz. Kontuzja naszego atakującego okazała się poważna. Potrzebna była operacja. - Teraz przechodzę rehabilitację. Chcę jak najszybciej wrócić do treningów - powiedział popularni Miki.

- Biednemu zawsze wiatr w oczy - skomentował trener Jakub Bednaruk. - Brakuje nam Pawła, ale nie załamujemy rąk. Pracujemy na najwyższych obrotach, bo już niebawem zacznie się liga. A Miki to silny facet. Jestem pewien, że szybko wróci do pełnej sprawności i pomoże drużynie - uśmiechnął się szkoleniowiec.

Mikołajczak, mimo kontuzji, regularnie pojawia się w Arenie Ursynów. - Zespół jest ze mną, a ja jestem z zespołem - wyjaśnił zawodnik. - Poza tym w Arenie Ursynów rehabilituję się. Ćwiczę tu z naszym klubowym fizjoterapeutą - Robertem Kozłowskim. Na pewno będę obecny także na meczach - dodał.

W obliczu kontuzji Mikołajczaka AZS Politechnika Warszawska na początek sezonu 2014/2015 została z jednym atakującym - Patrykiem Strzeżkiem. Trener Jakub Bednaruk jednak błyskawicznie znalazł rozwiązanie. W razie potrzeby na prawym skrzydle zagra jeden z przyjmujących.


Fot.: Adrian Komorowski