ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Paweł Zagumny w AZS Politechnice Warszawskiej!


Paweł Zagumny został nowym rozgrywającym AZS Politechniki Warszawskiej. Doświadczony siatkarz w poniedziałek 25 maja podczas konferencji prasowej podpisał roczny kontrakt ze stołecznym klubem.


- Paweł w Warszawie zaczynał swoją profesjonalną karierę i w Warszawie chce ją zakończyć. Długo o niego zabiegaliśmy, aż w końcu się udało - powiedziała przeszczęśliwa Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Taki zawodnik w zespole to prawdziwy skarb - stwierdziła. - Nie będę ukrywała, że Paweł nie będzie miał wokół siebie gwiazd. W składzie znajdą się bowiem młodzi i zdolni siatkarze. Liczę, że jego doświadczenie, umiejętności i autorytet pomogą nam rozwijać wspomniane talenty - dodała.

Zadowolenia z podpisania kontraktu z Politechniką nie krył także sam Paweł Zagumny. - To dla mnie wyjątkowy dzień. Naprawdę cieszę się, że znów będę grać w Warszawie. Jestem pod wrażeniem tej konferencji prasowej. Zostałem bardzo ciepło przyjęty. Z niecierpliwością czekam na nowy sezon - stwierdził mistrz świata. - Nie chcę być mentorem, a po prostu zawodnikiem. Chętnie jednak będę pomagał młodym zawodnikom - uśmiechnął się.

O jakich młodych zawodnikach mowa? - Kibice wszystkiego dowiedzą się w swoim czasie. Mogę zdradzić tylko, że będą to ciekawe nazwiska - skomentował trener Jakub Bednaruk. - Musimy uzupełnić luki powstałe po odejściu Aleksandra Śliwki i Artura Szalpuka. Chcemy zrobić to tak, żeby zespół nie stracił na jakości. Wręcz przeciwnie - wyjaśnił.

Podczas konferencji prasowej AZS Politechnika Warszawska przedstawiła także nowego sponsora wspierającego - Metro Warszawskie Sp. z o.o. - Witamy w gronie partnerów i liczymy na owocną współpracę - zakomunikowała prezes Jolanta Dolecka. Dziennikarzom zaprezentowany został dodatkowo film, jaki klub przygotował dla nowego partnera.

Sezon 2015/2016 PlusLigi, w którym grą Politechniki kierować będzie Paweł Zagumny, rozpocznie się w drugiej połowie października. Karnety na mecze Inżynierów do sprzedaży trafią w sierpniu.


Fot.: Tomasz Adamaszek