Pewne zwycięstwo z mistrzem Białorusi

Siatkarze ONICO Warszawa w drugim dniu wspólnych treningów z drużyną Szachtiora Soligorsk pokonali w meczu sparingowym mistrzów Białorusi 4:0 (25:18, 25:18, 25:21, 25:18).

W środę 6 września siatkarze obu drużyn spotkali się na wspólnym treningu w Arenie Ursynów. W zajęciach wziął udział między innymi Antoine Brizard, który wrócił z mistrzostw Europy — Francja, podobnie jak biało-czerwoni, odpadła na etapie baraży. Środowe spotkanie nie było typowym sparingiem — siatkarze rozegrali kilka setów, w których akcje były różnie punktowane. Galeria zdjęć z pierwszego dnia dostępna jest w TYM miejscu.

W czwartek siatkarze rozegrali już zawody według tradycyjnych zasad, choć od samego początku założenia zakładały cztery partie. Gracze ONICO Warszawa szybko przejęli kontrolę nad meczem, zwyciężając pewnie 4:0. Kolejnym etapem przygotowań do nowego sezonu PlusLigi będzie udział stołecznego zespołu w XII Memoriale Zdzisława Ambroziaka w Warszawie. Bilety na to wydarzenie są do nabycia TUTAJ.

Dwudniowe treningi z Białorusinami podsumował dla nas Wojciech Włodarczyk: Na początku sezonu warto spotkać się ze stylem gry, którego się nie zna, dlatego te dwa dni to była fajna inicjatywa. W środę mieliśmy przede wszystkim okazję pozgrywać się z Antoine’em, który przyjechał do nas po ME. Póki co wygląda to fajnie, progres będzie widoczny z dnia na dzień. Ciągle się poznajemy, ale to wszystko na pewno zaprocentuje, choć są jeszcze elementy do poprawy.

Fot.: Jacek Wójcikowski