Pewne zwycięstwo na inaugurację ligi! ONICO 3:0 Łuczniczka

ONICO Warszawa pokonało 3:0 Łuczniczkę Bydgoszcz w pierwszym meczu nowego sezonu PlusLigi. MVP spotkania wybrany został przyjmujący warszawskiej ekipy, Wojciech Włodarczyk. Kolejne spotkanie już w środę 4 października w Gdańsku. Pierwsze spotkanie w sezonie 2017/2018 PlusLigi siatkarze ONICO rozpoczęli w składzie Bartosz Kwolek, Antoine Brizard, Jan Nowakowski, Nikola Gjorgiew, Wojciech Włodarczyk, Andrzej Wrona i Damian Wojtaszek. Stołecznych zawodników pod nieobecność trenera Antigi, który wraz z Sharone’m Vernonem-Evansem i reprezentacją Kanady walczy o medale strefy NORCECA, prowadził Fabio Storti, z kolei po drugiej stronie siatki znalazł się były szkoleniowiec ONICO, Jakub Bednaruk. Początek meczu należał do warszawian, którzy m.in. dzięki skutecznej zagrywce Gjorgiewa (trzy serwisy z rzędu powyżej 100 km/h) prowadzili już 7:2. Z biegiem czasu do głosu zaczęli dochodzić gospodarze, w czym pomagał im dobrze funkcjonujący blok – Łuczniczka prowadziła już nawet 16:15, co tylko podrażniło naszych siatkarzy. Szybko zdobyte trzy punkty pozwoliły ponownie wyjść na prowadzenie, a niewielka przewaga została utrzymana do końca partii, którą ONICO wygrało ostatecznie 25:22. Druga partia miał już zdecydowanie bardziej wyrównany początek, choć zawodnicy ONICO – dzięki poprawie skuteczności ataku – kontrolowali boiskowe wydarzenia, nieustannie prowadząc 2-3 punktami. Najmocniejszą stroną stołecznych była zagrywka, a w połowie seta ogromne problemy rywalom sprawiały piekielnie mocne ataki, w tym z drugiej linii, Bartosza Kwolka, które pozwoliły ekipie z Warszawy „odjechać” na sześć punktów. Łuczniczce tej przewagi nie udało się już zniwelować i druga partia również padła łupem faworyzowanych gości (25:18). W kolejnym secie do stanu 10:10 obie ekipy szły punkt za punkt. Losy rywalizacji rozstrzygęły się po dwóch pojedynczych blokach Wrony i Włodarczyka, które podcięły skrzydła drużynie z Bydgoszczy i pozwoliły wypracować znaczącą przewagę. ONICO wygrało trzecią partię do 18 i cały mecz 3:0, udanie rozpoczynając nowy sezon PlusLigi. Kolejny mecz nasi siatkarze rozegrają już w środę 4 października w Gdańsku. ONICO Warszawa – Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (25:22, 25:18, 25:18) MVP: Wojciech Włodarczyk ONICO: Kwolek(9), Brizard(2), Nowakowski(10), Gjorgiew(10), Włodarczyk(15), Wrona(7), Wojtaszek(l), Kowalczyk(1), Samica. Łuczniczka: Ananiev(8), Rohnka(3), Goas, Jurkiewicz(4), Gryc(10), Szalacha(5), Batagim(6), Filipiak(6), Kowalski (l), Sieńko, Bobrowski.