Pewne zwycięstwo z Łuczniczką, ONICO w półfinale

Siatkarze ONICO Warszawa pewnie pokonali Łuczniczkę Bydgoszcz 3:0 w pierwszym meczu XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka i awansowali do półfinału imprezy, w którym zmierzą się w Arenie Ursynów z LOTOSEM Trefl Gdańsk. Spotkanie z Łuczniczką, prowadzoną przez Jakuba Bednaruka, rozpoczęliśmy w składzie: Bartosz Kwolek, Andrzej Wrona, Guillaume Samica, Jan Firlej, Nikola Gjorgiew, Jan Nowakowski i libero Damian Wojtaszek. Niezwykle zacięty pierwszy set zakończył się wynikiem 35:33 - wojnę nerwów w końcówce partii wygrali siatkarze ONICO, wśród których niezwykłą skutecznością popisywał się Nikola Gjorgiew. Przez całą partię żadna z ekip nie potrafiła odskoczyć rywalom na więcej niż dwa punkty, emocji dostarczały też wykorzystywane challenge, ale ostatecznie to stołeczni cieszyli się ze zwycięstwa. Drugi set rozpoczął się od prowadzenia naszych siatkarzy 5:2. Gracze ONICO przejęli kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie i do samego końca jej nie oddali. Ich przewaga tylko rosła, co pozwoliło dość szybko zakończyć drugą partię, wygraną 25:16. Podobny przebieg miała partia trzecia, a zarazem ostatnia. Mocny początek, szybko wypracowana przewaga i skuteczna gra w ataku przypieczętowały zwycięstwo warszawiaków nad Łuczniczką. Trzeci set zakończył się rezultatem 25:13, dzięki czemu Fabio Storti nie potrzebował w piątkowy wieczór dokonywać wielu zmian w składzie. Dzięki zwycięstwu nad ekipą z Bydgoszczy, ONICO Warszawa podejmie jutro (16 września) o godzinie 15:00 LOTOS Trefl Gdańsk i powalczy o awans do finału XII Memoriału Zdzisława Ambroziaka. Gorąco zapraszamy do Areny Ursynów! ONICO Warszawa - Łuczniczka Bydgoszcz 3:0 (35:33, 25:16, 25:13) MVP: Guillaume Samica ONICO Warszawa: Kwolek (14), Wrona (9), Samica (11), Firlej (1), Gjorgiew (20), Nowakowski (6), Wojtaszek (l), Kowalczyk, Warda, Gruszczyński. Łuczniczka Bydgoszcz: Ananiev (7), Rohnka (5), Goas (1), Jurkiewicz (5), Gryc (4), Batagim (5), Filipiak (8), Sacharewicz (7),  Kowalski, Sieńko, Bobrowski. Galeria meczowa dostępna TUTAJ. Fot. Jacek Wójcikowski