PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski

PGE Skra Bełchatów mistrzem Polski

PGE Skra Bełchatów pokonała w finale sezonu 2017/2018 obrońców tytułu, ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle 2:0 (3:0, 3:1) i została nowym mistrzem Polski. Brązowy medal zdobyli siatkarze Trefla Gdańsk.

Bełchatowianie, drudzy po fazie zasadniczej sezonu, w półfinale zwyciężyli z Treflem Gdańsk również w stosunku 2:0 (3:2, 3:2). Drużyna z Pomorza nie skończyła jednak sezonu z pustymi rękoma. Podopieczni Andrei Anastasiego w rywalizacji o 3. miejsce pokonali Indykpol AZS Olsztyn 2:0 (3:2, 3:1).

Piąte miejsce na koniec sezonu zajął Jastrzębski Węgiel, który po odpadnięciu w ćwierćfinale z gdańszczanami pokonał Asseco Resovię Rzeszów 2:1 (3:2, 1:3, 3:1). Drużyna prowadzona przez Andrzeja Kowala w 1/4 musiała uznać wyższość Indykpolu AZS Olsztyn.

Na siódmym miejscu rozgrywki zakończyło Cuprum Lubin, które po złotym secie pokonało ONICO Warszawa. Dodatkowy set potrzebny był również w starciu Aluronu Virtu Warty Zawiercie z Cerrad Czarnymi Radom. Ostatecznie to ekipa ze Śląska zajęła 9. lokatę, a radomianie musieli zadowolić się miejscem 10. Za nimi uplasował się GKS Katowice, który pokonał Stocznię Szczecin 2:0 (3:2, 3:0).

Rywalizację o miejsce 13. wygrał z Łuczniczką Bydgoszcz MKS Będzin i to podopieczni Jakuba Bednaruka musieli walczyć w barażach o pozostanie na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Bydgoszczanie nie dali jednak najmniejszych szans zwycięzcom I ligi, wygrywając z AZS-em Częstochowa 3:0 (3:0, 3:0, 3:1). Z PlusLigą, która w przyszłym sezonie będzie liczyła 14 zespołów (o dwa mniej niż w tym roku), pożegnały się zespoły Dafi Społem Kielce i BBTS Bielsko-Biała.

Fot. PressFocus