ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Pierwszy krok wykonany! ONICO 3:1 Cuprum

W pierwszym meczu o 7. miejsce ONICO Warszawa pokonało na wyjeździe Cuprum Lubin 3:1 (25:18, 22:25, 25:17, 25:23). MVP spotkania wybrany został Guillaume Samica. Rewanż w poniedziałek 23 kwietnia na Torwarze. Pierwsze spotkanie o 7. miejsce w klasyfikacji końcowej PlusLigi podopieczni Stephane'a Antigi rozpoczęli z Wojciechem Włodarczykiem na pozycji atakującego i Jędrzejem Gruszczyńskim gotowym do wejścia w roli przyjmującego. Początek należał do stołecznych, którzy przy zagrywce Bartka Kwolka "odjechali" rywalom na pięć punktów, prowadząc aż 6:1. W dalszej części seta gra toczyła się punkt za punkt, choć obie ekipy popełniały sporo błędów. W drużynie ONICO skuteczny na środku był Kuba Kowalczyk, ale to gospodarze krok po kroku zmniejszali stratę, w głównej mierze za sprawą zagrywki Gorzkiewicza czy Tahta (15:12). W porę odpowiedział jednak Guillaume Samica, który dwoma asami zmusił rywali do drugiej przerwy na żądanie i praktycznie rozstrzygnął losy partii, która zakończyła się zwycięstwem ONICO 25:18. Na początku drugiego seta warszawianie mieli sporo problemów z dokładnym przyjęciem, co poskutkowało niższą skutecznością ataku i pierwszym prowadzeniem gospodarzy (3:6). Z biegiem czasu ONICO zaczęło odrabiać straty i ponownie przejmować kontrolę nad wydarzeniami na parkiecie, doprowadzając do remisu 9:9. W drużynie Cuprum ponownie sprawy w swoje ręce wzięli jednak Kaczmarek z Tahtem i to oni dali swojej ekipie kolejne prowadzenie 17:15, które powiększyło się jeszcze po nieporozumieniu Wojtaszka z Włodarczykiem. Sytuacja mogła odwrócić się po pojedynczym bloku Brizarda, ale gospodarze nie pozwolili naszym zawodnikom na nic więcej, wygrywając 25:22 i doprowadzając do remisu 1:1. Kolejna partia zaczęła się identycznie jak cały mecz, tj. od prowadzenia stołecznych 6:1. Tym razem pierwsze skrzypce odgrywali Samica z Kwolkiem, a poza nimi granicę 10 zdobytych punktów w naszej drużynie przekroczył też Wojtek Włodarczyk. Z czasem ONICO powiększało przewagę, głównie dzięki punktowym blokom i świetnej grze Wojtaszka w defensywie (16:6). Lubinianom nie pomogła też zmiana rozgrywającego, a cała partia została zdominowana przez ONICO i nie dostarczyła wielu emocji. Stołeczni wygrali 25:17 i objęli prowadzenie 2:1. Czwarty set miał bardzo wyrównany początek, ale to my popełnialiśmy więcej błędów (cztery odbicia, dotknięcie siatki), co dało rywalom prowadzenie 6:4. Straty zmniejszył asem serwisowym Brizard, a chwilę potem dwa kończące ataki Włodarczyka zmieniły obrót spraw. Gospodarze nie złożyli broni, a do duetu Kaczmarek-Taht dołączył jeszcze Hain, który sprawiał na siatce dużo problemów naszym zawodnikom. Ani jedni ani drudzy nie potrafili jednak "odskoczyć" na więcej niż dwa punkty. W decydującym momencie seta błąd w ataku popełnił Kaczmarek, a chwilę później blokiem popisał się jeszcze Kowalczyk. Było 22:19 dla ONICO, które znalazło się na prostej drodze do zwycięstwa. Już pierwszą piłkę meczową wykorzystał Samica (25:23) i to stołeczni znajdują się w znaczniej lepszej sytuacji przed rewanżem na Torwarze. Cuprum Lubin - ONICO Warszawa 1:3 (18:25, 25:22, 17:25, 23:25) MVP: Guillaume Samica Cuprum: Kaczmarek (18), Pupart (7), Gorzkiewicz (2), Taht (15), Gunia (3), Hain (7), Kryś (l) - Masny, Makoś(l) Trener: Patrick Duflos ONICO: Kwolek (14), Brizard (8), Wrona (6), Włodarczyk (20), Samica (16), Kowalczyk (15), Wojtaszek (l) - Warda Trener: Stephane Antiga Fot. PressFocus