Piotr Lipiński oficjalnie Inżynierem


Rozgrywającym AZS Politechniki Warszawskiej w sezonie 2014/2015 będzie Piotr Lipiński. Doświadczony i utytułowany siatkarz podpisał z naszym klubem roczny kontrakt.


- Piotra Lipińskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To zawodnik, który z niejednego pieca chleb jadł. Od wielu lat gra na wysokim poziomie i ma spory bagaż siatkarskich doświadczeń - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej. - W naszym zespole będzie on kluczowym graczem, i to nie tylko dlatego, że przez jego ręce przechodzi każda piłka. Myślę, że Piotr wniesie do drużyny dużo spokoju, który przy tak młodym składzie w niektórych sytuacjach może okazać się niezbędny - uśmiechnęła się.

Piotr Lipiński z naszą drużyną trenuje od samego początku przygotowań do sezonu 2014/2015, ze względów formalnych kontrakt podpisał jednak dopiero w ostatnich dniach. - Lipa dobrze wkomponował się w młody zespół - stwierdzili zgodnie trenerzy. Ich słowa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości w meczach IX Memoriału Zdzisława Ambroziaka, który w dniach 26-28 września rozegrany został w Arenie Ursynów. Lipiński był liderem ekipy Inżynierów i walnie przyczynił się do wygranych z Indykpolem AZS Olsztyn i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Zmiennikiem Piotra Lipińskiego w sezonie 2014/2015 będzie Krzysztof Bieńkowski. Młody i zdolny rozgrywający ma się od kogo uczyć. - Zapowiedział jednak, że interesuje go coś więcej niż nauka. Chce grać, co mnie bardzo cieszy. Taka rywalizacja - oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu - może przynieść wszystkim wiele korzyści - zakończyła Jolanta Dolecka.

Pierwszy mecz PlusLigi w barwach AZS Politechniki Warszawskiej Piotr Lipiński rozegra w sobotę 4 października. Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się wówczas z Transferem Bydgoszcz.


Fot.: Anna Klepaczko