ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Piotr Lipiński oficjalnie Inżynierem


Rozgrywającym AZS Politechniki Warszawskiej w sezonie 2014/2015 będzie Piotr Lipiński. Doświadczony i utytułowany siatkarz podpisał z naszym klubem roczny kontrakt.


- Piotra Lipińskiego nikomu nie trzeba przedstawiać. To zawodnik, który z niejednego pieca chleb jadł. Od wielu lat gra na wysokim poziomie i ma spory bagaż siatkarskich doświadczeń - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej. - W naszym zespole będzie on kluczowym graczem, i to nie tylko dlatego, że przez jego ręce przechodzi każda piłka. Myślę, że Piotr wniesie do drużyny dużo spokoju, który przy tak młodym składzie w niektórych sytuacjach może okazać się niezbędny - uśmiechnęła się.

Piotr Lipiński z naszą drużyną trenuje od samego początku przygotowań do sezonu 2014/2015, ze względów formalnych kontrakt podpisał jednak dopiero w ostatnich dniach. - Lipa dobrze wkomponował się w młody zespół - stwierdzili zgodnie trenerzy. Ich słowa znalazły potwierdzenie w rzeczywistości w meczach IX Memoriału Zdzisława Ambroziaka, który w dniach 26-28 września rozegrany został w Arenie Ursynów. Lipiński był liderem ekipy Inżynierów i walnie przyczynił się do wygranych z Indykpolem AZS Olsztyn i ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Zmiennikiem Piotra Lipińskiego w sezonie 2014/2015 będzie Krzysztof Bieńkowski. Młody i zdolny rozgrywający ma się od kogo uczyć. - Zapowiedział jednak, że interesuje go coś więcej niż nauka. Chce grać, co mnie bardzo cieszy. Taka rywalizacja - oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu - może przynieść wszystkim wiele korzyści - zakończyła Jolanta Dolecka.

Pierwszy mecz PlusLigi w barwach AZS Politechniki Warszawskiej Piotr Lipiński rozegra w sobotę 4 października. Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się wówczas z Transferem Bydgoszcz.


Fot.: Anna Klepaczko