ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Piotr Łukasik na dłużej w ONICO!

Fot. PressFocus
Przyjmujący Piotr Łukasik podpisał nowy kontrakt z ONICO Warszawa i będzie reprezentował barwy stołecznej ekipy do końca sezonu 2019/2020!

- ONICO to w tym momencie potężna marka w polskiej siatkówce. A nasza liga jest przecież jedną z najsilniejszych w Europie. Cieszę się, że klub wyraził zainteresowanie, żebym pozostał częścią zespołu. Były wprawdzie inne, które również się po mnie zgłosiły, ale zdecydowana większość aspektów przemawiała za pozostaniem w stolicy - powiedział po przedłużeniu umowy Piotr Łukasik.

- Piotrek ma za sobą świetny sezon i jestem przekonany, że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Zamierza dalej się rozwijać i ma ku temu olbrzymi potencjał. Ambicja i waleczność to cechy, które najlepiej go opisują i które wpisują się w naszą wizję drużyny - walczącej o każdą piłkę i stawiającej sobie najwyższe cele. Cieszymy się, że "Kiki" zostaje z nami - skomentował podpisanie nowej umowy prezes i dyrektor sportowy ONICO Warszawa, Piotr Gacek.

Piotr Łukasik urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął od występów w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach AZS-u Olsztyn. Już po roku dołączył do drużyny seniorskiej i w ciągu trzech sezonów rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 42 spotkania, po czym przeniósł się do KPS-u Siedlce. Po trzech latach na zapleczu PlusLigi Łukasik powrócił do siatkarskiej ekstraklasy - w 2017 roku został zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała, skąd po świetnym sezonie trafił do stolicy.

"Kiki" w Warszawie rozegrał już 21 meczów (77 setów), w których zdobył łącznie 207 punktów, popisując się ponad 50% skutecznością w ataku i 43 punktowymi blokami, co aktualnie daje mu 7. lokatę w rankingu najlepiej blokujących zawodników ligi. Przez kibiców ONICO Warszawa został też wybrany najlepszym zawodnikiem grudnia, kiedy to przyznano mu statuetki MVP za spotkania z Treflem Gdańsk i Chemikiem Bydgoszcz.