ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Piotr Łukasik siatkarzem grudnia!

Fot. PressFocus
Piotr Łukasik został wybrany przez kibiców ONICO Warszawa najlepszym zawodnikiem stołecznej ekipy w grudniu 2018. Przyjmujący wyprzedził w głosowaniu Bartosza Kwolka i Andrzeja Wronę.

Ostatni miesiąc 2018 roku był dla siatkarzy ONICO Warszawa niezwykle udany. W pięciu spotkaniach PlusLigi podopieczni Stephane'a Antigi odnieśli pięć zwycięstw, zdobywając aż 14 punktów. Piotr Łukasik wybrany został MVP dwóch wyjazdowych meczów - z Treflem Gdańsk (3:1) i Chemikiem Bydgoszcz (3:1). Łącznie zdobył w grudniu 63 punkty (w tym 12 blokiem) i zanotował ponad 60% skuteczności w ataku.

- W grudniu zagraliśmy pięć bardzo dobrych meczów i najbardziej cieszy mnie to, że wszystkie wygraliśmy, tracąc tylko jeden punkt. Co do mojej formy - wydaje mi się, że mogę grać jeszcze lepiej, jest sporo rezerw w niektórych elementach i będę starał się dać drużynie jeszcze więcej - powiedział przyjmujący ONICO Warszawa.

W grudniu do ONICO dołączyło dwóch nowych zawodników, w tym jeden występujący na jego pozycji. - To dla mnie czysta przyjemność, że dwóch tak dobrych zawodników jak Bartek Kurek i Niki Penczew dołączyło do naszego zespołu. Przede wszystkim to bardzo utytułowani gracze, którzy mogą nam wskazać drogę do sukcesu, bo zasmakowali medali zarówno mistrzostw Polski, jak i rozgrywek międzynarodowych. Samo podpatrywanie ich postawy na treningach daje bardzo dużo. Zwiększyła się rywalizacja, ale siłą rzeczy zwiększył się też poziom sportowy naszego zespołu. Ja też na tym zyskuję.

- Z Nikim zagrałem jedynie w sparingu w Bełchatowie, do tej pory nie występowaliśmy na boisku obok siebie. Jestem jednak przekonany, że będziemy się uzupełniać - Niki, podobnie zresztą jak Kwolo, świetnie przyjmuje i na pewno pomoże mi w tym elemencie. Jeśli zagramy swoją siatkówkę, to w sobotę nasza gra przeciwko Asseco Resovii będzie wyglądała bardzo dobrze - zakończył Piotr Łukasik.

Nagrodę dla najlepszego siatkarza miesiąca ufundowały firmy Łuksza oraz Caffe Grano.