ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Piotr Łukasik w ONICO Warszawa

Przyjmujący BBTS-u Bielsko-Biała, Piotr Łukasik, podpisał roczny kontrakt z ONICO Warszawa! To czwarte wzmocnienie drużyny, prowadzonej przez Stephane'a Antigę, przed sezonem 2018/2019. 

– Bardzo cieszę się na myśl o nowych wyzwaniach. Mam nadzieję, że Warszawa będzie znakomitym miejscem do mojego indywidualnego rozwoju. Priorytetem jest jednak stworzenie silnej ekipy i walka o wysokie cele w PlusLidze – powiedział nowy przyjmujący ONICO Warszawa, Piotr Łukasik.

Piotr Łukasik urodził się 11 lipca 1994 roku w Ostródzie. Przygodę z profesjonalną siatkówką rozpoczął od występów w rozgrywkach Młodej Ligi w barwach AZS-u Olsztyn. Już po roku dołączył do drużyny seniorskiej i w ciągu trzech sezonów rozegrał na najwyższym szczeblu rozgrywkowym 42 spotkania, po czym przeniósł się do KPS-u Siedlce. Po trzech latach na zapleczu PlusLigi, Łukasik powrócił do siatkarskiej ekstraklasy - w 2017 roku został zawodnikiem BBTS-u Bielsko-Biała.

W minionym sezonie był wyróżniającym się zawodnikiem bielszczan, którzy nie utrzymali się w PlusLidze. W 28 meczach zdobył 362 punkty i 2 statuetki MVP. Piotr Łukasik ma 208 cm wzrostu, waży 115 kg. Jego zasięg w ataku to 355 cm, a w bloku 325 cm. W nadchodzącym sezonie 24-letni przyjmujący będzie występował z numerem 7.