Plan przygotowań ONICO Warszawa

Plan przygotowań ONICO Warszawa

W poniedziałek 20 sierpnia siatkarze ONICO wracają do treningów w Arenie Ursynów. Do startu ligi podopieczni Stephane’a Antigi rozegrają osiem meczów towarzyskich.

Pierwszym sprawdzianem będą dwa starcia z Indykpolem AZS Olsztyn, które odbędą się w dniach 14-15 września w Rypinie. W składzie 4. drużyny minionego sezonu zobaczyć będzie można Sebastiana Wardę, który do niedawna bronił jeszcze barw ONICO. Kolejne dwa sparingi zaplanowano na 22 i 23 września, jednak rywal i miejsce spotkania nie są jeszcze dokładnie znane.

Tydzień później (28-29 września) nasi siatkarze wezmą udział w Turnieju Pamięci Wojciecha Wesołowskiego w Solcu Kujawskim. Poza drużyną stołecznych w zawodach wezmą jeszcze udział ekipy Chemika Bydgoszcz, Trefla Gdańsk i Berlin Recycling Volleys, były klub Grahama Vigrassa. Ostatnim testem przed inauguracją sezonu 2018/2019 będzie udział w XIV Memoriale Arkadiusza Gołasia w Swarzędzu-Zalasewie, o czym więcej pisaliśmy w TYM miejscu. W półfinale ONICO Warszawa, które będzie broniło tytułu sprzed roku, zmierzy się z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. W drugim meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się ze Stocznią Szczecin.

Podczas pierwszej fazy przygotowań drużynę prowadzić będą drugi trener ONICO Warszawa, Fabio Storti, oraz trener przygotowania fizycznego, Wojciech Sibiga. Stephane Antiga oraz reprezentanci biorący udział we wrześniowych Mistrzostwach Świata we Włoszech i Bułgarii dołączą do przygotowań po zakończeniu rozgrywek o mistrzostwo globu. Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi zaplanowano na 13 października. W stołecznej hali COS Torwar warszawianie zmierzą się z Cuprum Lubin.

Fot. PressFocus