ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

PlusLiga na start. Politechnika zacznie w Bydgoszczy


AZS Politechnika Warszawska rozpoczyna sezon 2014/2015 PlusLigi. W sobotę 4 października w pierwszej kolejce rozgrywek Inżynierowie na wyjeździe zmierzą się z Transferem Bydgoszcz.


Nowy sezon to nowe wyzwania. Dla siatkarzy naszej drużyny wyzwaniem będzie z pewnością awans do fazy play-off. - Gra w play-offach to podstawowy cel dla każdego zespołu. A z roku na rok jest coraz trudniej - stwierdził Jakub Bednaruk, trener Inżynierów. - Dwa lata temu liga liczyła dziesięć drużyn, rok temu - dwanaście. Teraz w elicie jest czternaście ekip, więc i konkurencja znacznie większa - wyjaśnił. - Wyzwaniem dla mnie i moich zawodników będzie wyrównana walka ze znacznie bardziej doświadczonymi rywalami. Mam w składzie młodzież, dla której PlusLiga to zupełna nowość. Sam nie wiem, czego mogę się spodziewać - dodał.

Pierwszy mecz w sezonie 2014/2015 Inżynierowie rozegrają w bydgoskiej hali Łuczniczka. - Zespół Transferu to trudny rywal, ale znamy jego słabe strony - powiedział Bartosz Kaczmarek, statystyk AZS Politechniki Warszawskiej, który rozpracowywał przeciwników. - Naszych założeń taktycznych oczywiście nie zdradzę, ale jestem dobrej myśli - uśmiechnął się. - Nasi blokujący muszą przechytrzyć Pawła Woickiego. To może okazać się kluczem do sukcesu - zakończył.

Siatkarze naszej drużyny, choć dla wielu z nich będzie to debiut na boiskach ekstraklasy, nie czują stresu. - Nie możemy doczekać się momentu, w którym wyjdziemy na parkiet - zdradził Michał Filip, przyjmujący, który z konieczności występuje na pozycji atakującego. - Dobrze czuję się w nowej roli. Jestem gotowy na twardą walkę. Moi koledzy również - zapowiedział.

Transfer Bydgoszcz w sezonie 2014/2015 może być groźny nawet dla najlepszych. Drużyna ta, podobnie jak AZS Politechnika Warszawska, przeszła rewolucję kadrową. Odeszli z niej: Maikel Salas Moreno, Piotr Sieńko, Carson Clark, Bartosz Janczek, Garrett Muagututia, Marcin Wika, Yasser Portuondo, Miłosz Zniszczoł i Tomasz Wieczorek. Trener Vital Heynen postarał się jednak o spore wzmocnienia. Do miasta nad Brdą ściągnął Jakuba Jarosza, Konstantina Cupkovicia, Stevena Marshalla, Andrew Nally'ego, Justina Duffa, Nikodema Wolańskiego oraz dobrze znanego warszawskim kibicom Dawida Gunię, który w sezonie 2013/2014 bronił barw naszej drużyny. Belgijski trener dodatkowo zdecydował się na eksperyment: Łukasza Wiese przestawił z przyjęcia na atak.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Piotr Król i Marek Budzik. Komisarzem będzie Witold Murczkiewicz.


Fot.: Anna Klepaczko