ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

PlusLiga: Znamy komplet półfinalistów

Fot. PressFocus
Ćwierćfinały PlusLigi za nami! W niedzielę 7 kwietnia poznaliśmy ostatnią drużynę, która w tym sezonie zagra o finał mistrzostw Polski. Do ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ONICO Warszawa i Jastrzębskiego Węgla dołączyła ekipa Aluronu Virtu Warty Zawiercie.

Pierwszą drużyną, która zapewniła sobie awans do półfinału PlusLigi, była ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski nie mieli sobie równych w fazie zasadniczej, zajęli pierwsze miejsce w tabeli i mieli kilka tygodni przerwy przed kolejnym meczem o stawkę. To samo czekało drużynę ONICO Warszawa, która uplasowała się tuż za kędzierzynianami i też uzyskała bezpośrednią promocję do półfinału.

Cztery pozostałe drużyny, które dostały się do fazy play-off, zmagały się w ćwierćfinałach. Obie rywalizacje zapowiadały się pasjonująco, bo mierzyły się ze sobą bardzo silne i wyrównane zespoły - Jastrzębski Węgiel z PGE Skrą Bełchatów, a Aluron Virtu Warta Zawiercie z Cerradem Czarnymi Radom.

 

Jastrzębski Węgiel - PGE Skra Bełchatów 3:2 (25:22, 25:20, 27:29, 21:25, 15:11)

PGE Skra Bełchatów - Jastrzębski Węgiel 0:3 (20:25, 15:25, 21:25)

Niespodziewanie już na tym etapie z rozgrywek odpadli mistrzowie Polski z Bełchatowa. Drużyna z Jastrzębia znakomicie przygotowała formę na najważniejszy moment sezonu, bo wyeliminowała PGE Skrę już po dwóch meczach! Szczególnie pasjonujący był ten pierwszy, w którym gospodarze wygrali po tie-breaku. Zespół Roberto Piazzy dzielnie gonił wynik, bo przegrywał już 0:2, a zdołał wyrównać i doprowadzić do piątego seta, jednak w tym jastrzębianie znów okazali się górą i wygrali 3:2. MVP tamtego starcia wybrany został Dawid Konarski.

Gdy wydawało się, że grająca u siebie PGE Skra jest faworytem i doprowadzi do remisu w rywalizacji do dwóch zwycięstw, Jastrzębski dał prawdziwy popis. W Bełchatowie rozbił gospodarzy 3:0! Podopieczni Piazzy w całym meczu zdobyli aż dziewiętnaście punktów mniej od rywali i odpadli z dalszej walki o medale, a Jastrzębski zasłużenie zapewnił sobie awans do półfinału. Statuetka MVP tym razem powędrowała do Grzegorza Kosoka.

 

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:2 (27:29, 25:22, 21:25, 25:17, 15:13)

Cerrad Czarni Radom - Aluron Virtu Warta Zawiercie 3:1 (26:28, 25:20, 34:32, 25:21)

Aluron Virtu Warta Zawiercie - Cerrad Czarni Radom 3:0 (25:21, 25:19, 25:17)

Dużo więcej emocji było w drugiej ćwierćfinałowej rywalizacji, w której potrzeba było trzeciego meczu do wyłonienia zwycięzcy. Walka o najlepszą czwórkę zaczęła się od prawdziwego horroru w Zawierciu, gdzie gospodarze dopiero po pięciu setach zdołali wygrać 3:2. Początek spotkania rewanżowego też przebiegał po myśli "Jurajskich Rycerzy", którzy w Radomiu wygrali pierwszą partię, ale trzy kolejne, bardzo wyrównane sety po swojej stronie zapisali gospodarze i zdołali doprowadzić do remisu. Tym samym ostatniego półfinalistę mistrzostw Polski musiał wyłonić trzeci mecz.

Doszło do niego w niedzielę 7 kwietnia w Zawierciu. Jednak kto spodziewał się kolejnego pasjonującego starcia, ten mógł być mocno zawiedzony. Aluron Virtu Warta w szybkich trzech setach pokonała przyjezdnych z Radomia, którzy tylko w pierwszej partii zdołali zdobyć więcej, niż dwadzieścia punktów. Spotkanie trwało zaledwie 1h 18min, a po ostatniej akcji z awansu do pierwszego w historii półfinału mogli się cieszyć podopieczni Marka Lebedewa.

 

Teraz czas na walkę o finał! W półfinałach oglądać będziemy rywalizację ONICO Warszawa z Jastrzębskim Węglem i ZAKSY Kędzierzyn-Koźle z Aluronem Virtu Wartą Zawiercie. Pierwsze starcia już 13.04 (ZAKSA - Aluron) i 16.04 (ONICO - Jastrzębski).