ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Po trzecie zwycięstwo z rzędu


PlusLiga przyspiesza. Cztery dni po zwycięstwie nad Effectorem Kielce siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej w Arenie Ursynów zmierzą się z ekipą AZS Częstochowa.


Spotkanie z zespołem prowadzonym przez Marka Kardosa będzie kolejnym z serii meczów z drużynami o podobnym potencjale sportowym. - Po dwóch meczach mamy cztery punkty i to dla nas mistrzostwo świata. Nie zamierzamy na tym poprzestawać - zapowiedział trener Jakub Bednaruk. - Przez najbliższe dni będziemy myśleć tylko i wyłącznie o Częstochowie - dodał.

AZS Częstochowa, podobnie jak nasza drużyna, nie ma w składzie gwiazd. Grają tam jednak zawodnicy, którzy w drugiej kolejce PlusLigi potrafili napsuć krwi Jastrzębskiemu Węglowi. Mecz ten zakończył się dopiero po tie-breaku. - Musimy uważać. Może to być dla nas jeszcze trudniejszy pojedynek niż ten z Effectorem - skomentował Bartosz Kaczmarek, statystyk Politechniki, który odpowiada za taktyczne rozpracowanie przeciwników. - Wiemy już, jak mamy grać. Jak? Nie powiem. Proszę przyjść do hali i zobaczyć na własne oczy - uśmiechnął się.

W meczu AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa kibice zobaczą na boisku trzech najlepszych polskich przyjmujących młodego pokolenia. W ekipie Inżynierów wystąpią Artur Szalpuk i Aleksander Śliwka, w drużynie z Częstochowy zaś zagra Rafał Szymura. Wszyscy to reprezentanci Polski juniorów, a Śliwka i Szymura to wicemistrzowie Europy w tej kategorii wiekowej (Szalpuk nie zagrał w turnieju ze względu na kontuzję).

Mecz rozpocznie się o godz. 20.30. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi Polsat Sport. Wszystkich tych, którzy mogą dotrzeć do naszej hali, zachęcamy jednak, aby spotkanie obejrzeli na żywo. Emocje gwarantowane.Fot.: Anna Klepaczko