ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Pokonać Indykpol i trafić na Czarnych


W niedzielę 1 marca AZS Politechnika Warszawska w Arenie Ursynów podejmie Indykpol AZS Olsztyn. Będzie to rewanżowy mecz I rundy play-off. W pierwszym, wyjazdowym spotkaniu Inżynierowie przegrali 2-3. - Teraz to my wygramy - zapowiedzieli.


W sezonie 2014/2015 faza play-off rozgrywana jest według nowych zasad. Zespoły, które zajęły miejsca 9-14 nie mogą już walczyć o medale, ale wciąż mają szansę na 5. pozycję, gwarantującą możliwość gry w Challenge Cup. Drużyny z miejsc 9-10 z kolei, czyli właśnie Politechnika i Indykpol AZS, są już pewne, że sezonu nie zakończą na 13. i 14. miejscu. Stawką ich pojedynku w I rundzie play-off jest rozstawienie przed kolejną rundą zmagań. W niej bowiem wygrany zmierzy się z przegranym z pary Asseco Resovia Rzeszów - Cerrad Czarni Radom, a przegrany zmierzy się z przegranym z pary PGE Skra Bełchatów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle.

Mecz AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn nie wykluczy przegranego z dalszej batalii o 5. miejsce, ale nie jest wcale pojedynkiem o pietruszkę. Oba zespoły chcą bowiem uniknąć rywalizacji z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle i trafić na Cerrad Czarnych Radom. Krok bliżej osiągnięciu celu są siatkarze z Olsztyna, którzy w pierwszym meczu zwyciężyli 3-2. Politechnika, żeby wygrać I rundę play-off, musi przed własną publicznością pokonać rywali 3-0 lub 3-1. W przypadku zwycięstwa Inżynierów 3-2 o losach warszawsko-olsztyńskiej potyczki będzie musiał rozstrzygnąć złoty set.

- Nie udało nam się znaleźć w ósemce po fazie zasadniczej, ale nie skończyliśmy jeszcze sezonu. Naszym celem jest piąte miejsce - zapowiedział trener Jakub Bednaruk. - Rywalizacja z Indykpolem AZS Olsztyn będzie weryfikacją naszych umiejętności - stwierdził Aleksander Śliwka. - W Olsztynie we znaki dał nam się zwłaszcza Paweł Adamajtis. Musimy znaleźć na niego sposób - wyjaśnił Mateusz Sacharewicz.

Mecz AZS Politechnika Warszawska - Indykpol AZS Olsztyn rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Agnieszka Michlic i Marek Heyducki. Komisarzem zawodów będzie Henryk Parzykowski.


Fot.: Anna Klepaczko