Polacy i Rosjanie z kolejnymi zwycięstwami w Memoriale

Oba sobotnie spotkania XVI Memoriału Wagnera rozstrzygnęły się w pięciu setach. Kolejne zwycięstwa zaliczyły reprezentacje Polski i Rosji. W pierwszym spotkaniu biało-czerwoni podjęli reprezentację Francji. Podopieczni trenera Vitala Heynena wygrali w pierwszym secie na przewagi 30:28. W kolejnych dwóch partiach Polacy musieli uznać wyższość rywali. W trzeciej partii na boisku pojawili się Antoine Brizard i Damian Wojtaszek. Obaj zawodnicy ONICO dali znakomite zmiany i pozostali na boisku do końca spotkania. Czwarta i piąta partia należała już do ekipy Heynena – całe spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 (30:28, 21:25, 22:25, 25:21, 15:13). – Starcie z Francuzami było zupełnie inne niż wczorajszy mecz z Kanadą. Pięć setów, dużo walki, falująca forma po obu stronach siatki. Na treningach powoli schodzimy z obciążeń, więc nasza forma powinna wyglądać teraz coraz lepiej. Jeśli chodzi o ocenę, na jakim etapie się teraz znajdujemy, to trzeba zapytać o to samego trenera. Wszystko skalibrowane jest tak, aby forma przyszła w najważniejszym momencie, czyli na mistrzostwach świata – powiedział po meczu przyjmujący, Bartosz Kwolek. – Za nami bardzo wyrównany mecz. Mimo przegranej jestem zadowolony z naszej postawy. Do MŚ jeszcze trzy tygodnie, w tej chwili dużo trenujemy, zmęczenie widać na parkiecie. Jestem jednak spokojny, bo na osiągnięcie szczytu formy zostało jeszcze trochę czasu – podsumował Brizard. [caption id="attachment_41501" align="aligncenter" width="1341"] Antoine Brizard w meczu Polska – Francja. Fot. PressFocus[/caption] W drugim spotkaniu Kanadyjczycy zmierzyli się z Rosjanami. Pierwsze dwa sety nie były najlepsze w wykonaniu ekipy Stephane'a Antigi. Drużyna Klonowego Liścia uległa Sbornej do 17 i 22. W kolejnych setach sytuacja wyglądała już zdecydowanie inaczej – Kanadyjczycy zaczęli odrabiać straty i wygrali sety do 22 i 21. Najbardziej emocjonujący okazał się jednak tie-break, w którym ostatecznie wygrali Rosjanie 21:19. [caption id="attachment_41503" align="alignnone" width="1341"] Reprezentacja Kanady podczas meczu z Rosjanami. Fot. PressFocus[/caption] W niedzielę o godzinie 14:00 zagrają reprezentacje Francji i Kanady, a o 17:30 Polacy zawalczą z Rosjanami o zwycięstwo w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. fot. PressFocus