Polacy zagrają w półfinale mistrzostw świata!

Reprezentacja Polski nadal walczy o obronę tytułu sprzed czterech lat! W piątkowym meczu przeciwko reprezentacji Włoch Biało-Czerwoni już w pierwszym secie zapewnili sobie awans do strefy medalowej.  Pierwszy krok w kierunku awansu polscy siatkarze poczynili już w meczu z Serbią. W czwartek Biało-Czerwoni po raz drugi pokonali Serbów zaledwie w trzech setach (28:26, 28:26, 25:22). Podopieczni trenera Vitala Heynena musieli jednak postawić kropkę nad „i” w meczu z gospodarzami turnieju, Włochami. Do szczęścia potrzeba było zaledwie jednego seta. W piątkowy wieczór Polacy znakomicie rozpoczęli spotkanie i pierwszą partię wygrali do 14. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 2:3 (25:14, 21:25, 25:18, 17:25, 11:15), jednak najważniejszy cel został osiągnięty – awans do półfinału mistrzostw świata!  Cztery sety w meczu z Włochami rozegrali Damian Wojtaszek i Bartosz Kwolek, który zdobył 7 punktów. W sobotę o 21:15 Polska zmierzy się w półfinale z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. Wcześniej, o godzinie 17:00, o finał zawalczą Serbowie i Brazylijczycy. fot. PressFocus