Polacy zwycięzcami XVI Memoriału Wagnera

Reprezentacja Polski, z kompletem wygranych na koncie, zwyciężyła w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. W decydującym meczu Polacy pokonali Rosjan 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10).  Trzeci dzień XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera rozpoczął się od starcia Francja – Kanada. W podstawowym składziej Kanadyjczyków znaleźli się dwaj zawodnicy ONICO Warszawa, Sharone Vernon-Evans i Graham Vigrass. Siatkarze z Kraju Klonowego Liścia znakomicie rozpoczęli spotkanie przeciwko Trójkolorowym. Od początku seta kontrolowali przebieg gry i pierwszą partię zakończyli wynikiem 25:18. Francuzi nie złożyli jednak broni i szybko wyrównali straty – w drugim secie pokonali Kanadyjczyków do 22. W trzecim secie na parkiecie pojawił się również rozgrywający ONICO Warszawa, Antoine Brizard. Trójkolorowi od początku kontrolowali wynik i wygrali partię 25:22. Niestety, w czwartek partii Kanadyjczycy nie zdołali odmienić losów spotkania. Francuzi wygrali cały mecz 3:1 (18:25, 25:22, 25:22, 25:16) i zajęli trzecie miejsce w XVI Memoriale Huberta Jerzego Wagnera. Mimo trzech przegranych Sharone Vernon-Evans był bardzo zadowolony z udziału w tegorocznym memoriale. Atakujący ONICO powrócił na siatkarski parkiet po ponad sześciu miesiącach przerwy. – Już przed turniejem byłem bardzo podekscytowany, że wreszcie będę miał okazję to powrotu na parkiet. Byłem bardzo zmotywowany, żeby móc tutaj wystąpić. Cieszę się, że po tak długiej przerwie wreszcie wróciłem do grania. Na tę chwilę mogę być z siebie zadowolony. Do tej pory musiałem skupić się na odbudowaniu kondycji, ale o to jestem już spokojny. Na mistrzostwa świata na pewno będę gotowy – powiedział po meczu atakujący ONICO Warszawa i reprezentant Kanady, Sharone Vernon-Evans. [caption id="attachment_41513" align="alignnone" width="1341"] Sharone Vernon-Evans podczas XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Fot. PressFocus[/caption] Po zakończeniu udziału w Memoriale Wagnera na podopiecznych trenera Stephane'a Antigi czeka jeszcze występ w turnieju w Słowenii. – Jestem bardzo zadowolony, że wraz z reprezentacją Kanady mogliśmy wystąpić w Polsce. Przed mistrzostwami świata pojawimy się jeszcze na turnieju w Słowenii i mam nadzieję, że przez ten czas dopracujemy jeszcze naszą formę i opanujemy problemy zdrowotne – podsumował Stephane Antiga. Ostatni mecz XVI Memoriału Huberta Jerzego Wagnera okazał się być decydującym. Przed szansą zwycięstwa w turnieju stanęły reprezentacje Polski i Rosji. W podstawowym składzie ekipy Vitala Heynena znalazł się przyjmujący ONICO Warszawa, Bartosz Kwolek. Rosjanie znakomicie rozpoczęli ostatni mecz turnieju i na pierwszej przerwie technicznej prowadzili 8:5. Biało-Czerwoni próbowali odrabiać straty i doprowadzili do stanu 12:9, jednak w dalszej części seta nie byli w stanie równać siatkarzom Sbornej. Pierwszy set padł łupem gości (21:25). Drugi set ponownie rozpoczął się od prowadzenia Rosjan, jednak Biało-Czerwoni nie pozwolili rywalom na zbudowanie zbyt dużej przewagi. Drużyna Vitala Heynena wygrała drugą partię do 22 i wyrównała wynik spotkania. W trzecim secie doszło do najbardziej wyrównanej walki. Na tablicy wyników co chwilę pojawiał się remisowy wynik, a o wygranej w secie zadecydowała gra na przewagi. Ostatecznie górą byli Rosjanie (26:24). Początek czwartek partii to zdecydowany popis Biało-Czerwonych. Polacy od początku seta prowadzili kilkoma punktami, a cały set wygrali miażdżącą przewagą 10 punktów (25:15). Tie-break rozpoczął się od bardzo wyrównanych wymian. Po zmianie stron Polacy jednak zdecydowanie odjechali rywalom i zwyciężyli 3:2 (21:25, 25:22, 24:26, 25:15, 15:10). [caption id="attachment_41515" align="alignnone" width="1341"] Reprezentacja Polski w meczu z Rosjanami. Fot. PressFocus[/caption] Całe spotkanie z Rosjanami rozegrał przyjmujący ONICO, Bartosz Kwolek. – Zarówno nasza forma, jak i forma Rosjan trochę falowała. Wydaje mi się, że obie reprezentacje nadal poszukują swojego optymalnego składu, stąd liczne zmiany po obu stronach. My wyszliśmy dzisiaj niemal zupełnie innym składem, niż w poprzednich meczach memoriału. Mimo rotowania składem wygraliśmy wszystkie trzy mecze, co bardzo nas cieszy. Ja jestem bardzo zadowolony, że dostałem szansę od trenera i mogłem się tutaj zaprezentować – powiedział Kwolek. – Nasze morale wzrastają z każdym, kolejnym meczem. Zdajemy sobie jednak sprawę, że przed nami jeszcze długa droga. Forma ma przyjść dopiero na mistrzostwa świata, więc staramy się podchodzić do tych zwycięstw na spokojnie. To, z jaką formą pojedziemy na mistrzostwa, będziemy mogli wstępnie określić dopiero po meczach kontrolnych z Belgami – zakończył. Polacy z kompletem zwycięstw zajęli pierwsze miejsce w XVI Memoriale Huberta Wagnera. Drudzy byli Rosjanie, a trzeci Francuzi. Poza podium znaleźli się podopieczni trenera Antigi, reprezentanci Kanady. fot. PressFocus