ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika bez kapitana, Pawliński odchodzi


Maciej Pawliński opuszcza 4You Airlines AZS Politechnikę Warszawską. Trzydziestojednoletni przyjmujący z naszym klubem rozstał się po dwóch latach owocnej współpracy.


- W związku z dużymi oszczędnościami, jakie wprowadziliśmy przed sezonem 2014/2015, nie stać nas na zatrzymanie Macieja Pawlińskiego - powiedziała Jolanta Dolecka, prezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A. - Bardzo żałuję, że nasze drogi się rozchodzą. Maciej to nie tylko bardzo dobry zawodnik, ale przede wszystkim świetny człowiek. Nie bez przyczyny przez ostatni rok pełnił funkcję kapitana w naszej drużynie - stwierdziła. - Maciej, dziękujemy za wszystko i życzymy powodzenia w nowym klubie - dodała

- Nie udało mi się dojść do porozumienia z władzami Politechniki i opuszczam Warszawę. Dwa sezony spędzone w stolicy będę jednak wspominał naprawdę miło - skomentował Maciej Pawliński. - Zarówno atmosfera w drużynie, jak i urok samego miasta bardzo przypadły mi do gustu. Nie ukrywam, że z ogromną przyjemnością będę tutaj wracał - uśmiechnął się. - Korzystając z okazji, chciałbym podziękować kibicom za wsparcie i miłe słowa kierowane do mnie. Mogę też zdradzić, że w nowym sezonie będę rywalizował z Inżynierami po drugiej stronie siatki. Do zobaczenia - zakończył.

Maciej Pawliński barw Politechniki bronił od sezonu 2012/2013. Od samego początku był podstawowym zawodnikiem drużyny Inżynierów. Walnie przyczynił się do zajęcia przez nasz klub szóstego miejsca w PlusLidze w dwóch ostatnich edycjach jej rozgrywek. Teraz swoje umiejętności prezentować będzie w innym zespole z najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej.


Fot.: Tomasz Adamaszek