ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika bezradna w Kielcach


AZS Politechnika Warszawska wciąż nie ma pewnego miejsca w fazie play-off. W swoim przedostatnim meczu fazy zasadniczej Inżynierowie na wyjeździe 1-3 przegrali z Effectorem Kielce.


Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka spotkanie zaczęli dobrze. Choć na tablicy wyników często widniały remisy, to oni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W końcu kielczanie podkręcili tempo i doszło do zaciętej końcówki, w której lepsi okazali się stołeczni. W drugiej partii z kolei gracze Politechniki nie mieli za wiele do powiedzenia. Byli słabsi od rywali i przegrali 18:25. Najwięcej emocji przyniosły trzecia i czwarta odsłona. Warszawianom zabrakło w nich skuteczności. Nie poradzili sobie podstawowi zawodnicy, nie dali rady i zmiennicy. Kielczanie z kolei mieli w swoich szeregach niezawodnego Sławomira Jungiewcza, który nie tylko dobrze atakował, ale i zagrywał oraz blokował. Dodatkowo często i świetnie grali środkiem. To właśnie okazało się ich receptą na sukces.

MVP meczu wybrany został Piotr Lipiński.
Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska
3-1 (24:26, 18:25, 22:25, 23:25)

Skład Effectora: Piotr Lipiński, Sławomir Jungiewicz, Cristian Poglajen, Adrian Buchowski, Dawid Dryja, Łukasz Polański, Bartosz Kaczmarek (libero);

Skład Politechniki: Juraj Zaťko, Paweł Adamajtis, Maciej Pawliński, Iwan Kolew, Marcin Nowak, Dawid Gunia, Michał Potera (libero) oraz Paweł Kaczorowski, Maciej Olenderek, Przemysław Smolińsk, Adrian Gontariu.


Fot. Tomasz Adamaszek