Politechnika bezradna w Kielcach


AZS Politechnika Warszawska wciąż nie ma pewnego miejsca w fazie play-off. W swoim przedostatnim meczu fazy zasadniczej Inżynierowie na wyjeździe 1-3 przegrali z Effectorem Kielce.


Podopieczni trenera Jakuba Bednaruka spotkanie zaczęli dobrze. Choć na tablicy wyników często widniały remisy, to oni kontrolowali przebieg wydarzeń na boisku. W końcu kielczanie podkręcili tempo i doszło do zaciętej końcówki, w której lepsi okazali się stołeczni. W drugiej partii z kolei gracze Politechniki nie mieli za wiele do powiedzenia. Byli słabsi od rywali i przegrali 18:25. Najwięcej emocji przyniosły trzecia i czwarta odsłona. Warszawianom zabrakło w nich skuteczności. Nie poradzili sobie podstawowi zawodnicy, nie dali rady i zmiennicy. Kielczanie z kolei mieli w swoich szeregach niezawodnego Sławomira Jungiewcza, który nie tylko dobrze atakował, ale i zagrywał oraz blokował. Dodatkowo często i świetnie grali środkiem. To właśnie okazało się ich receptą na sukces.

MVP meczu wybrany został Piotr Lipiński.
Effector Kielce - AZS Politechnika Warszawska
3-1 (24:26, 18:25, 22:25, 23:25)

Skład Effectora: Piotr Lipiński, Sławomir Jungiewicz, Cristian Poglajen, Adrian Buchowski, Dawid Dryja, Łukasz Polański, Bartosz Kaczmarek (libero);

Skład Politechniki: Juraj Zaťko, Paweł Adamajtis, Maciej Pawliński, Iwan Kolew, Marcin Nowak, Dawid Gunia, Michał Potera (libero) oraz Paweł Kaczorowski, Maciej Olenderek, Przemysław Smolińsk, Adrian Gontariu.


Fot. Tomasz Adamaszek