ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika chce dobrze rozpocząć 2015 rok


2015 rok siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej rozpoczną od wyjazdowego meczu z Cuprum Lubin. Inżynierów czeka bardzo trudna przeprawa.


Ekipa Cuprum Lubin po niemrawym początku sezonu 2014/2015 rozkręciła się i obecnie zajmuje w tabeli PlusLigi szóste miejsce, co jak na beniaminka jest świetnym rezultatem. O jej sile stanowią Grzegorz Łomacz, Jeroen Trommel, Łukasz Kadziewicz i Paweł Rusak. To zawodnicy, którzy już z nie jednego siatkarskiego pieca chleb jedli, a teraz walnie przyczyniają się do osiągania przez Cuprum dobrych wyników. Lubinianie pokonali już m.in. Asseco Resovię Rzeszów i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a w ostatniej kolejce ligowej rozbili Indykpol AZS Olsztyn.

Zespoły AZS Politechniki Warszawskiej i Cuprum Lubin spotkały się już ze sobą w pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi. Inżynierowie dość łatwo wygrali wówczas 3-1. Teraz jednak Cuprum gra znacznie lepiej i z pewnością będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. - Chcemy zrewanżować się warszawianom - zapowiedział Marcin Kryś, drugi libero lubinian. - A my chcemy wygrać po raz drugi - odpowiedzieli zgodnie siatkarze Jakuba Bednaruka.

Politechnika do meczu z Cuprum przystąpi w najsilniejszym składzie. Do zdrowia i formy powrócili już przyjmujący: Artur Szalpuk oraz Aleksander Śliwka i to oni mają być motorami napędowymi drużyny. Śladu po kontuzji nie widać także u środkowego Waldemara Świrydowicza. - Chcielibyśmy dobrze rozpocząć 2015 rok. Wszyscy są zdrowi i gotowi do walki - zapewnił drugi trener Politechniki, Konrad Cop.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Jacek Broński i Maciej Maciejewski. Komisarzem zawodów będzie Józef Sałek.


Fot.: Tomasz Adamaszek