Politechnika chce dobrze rozpocząć 2015 rok


2015 rok siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej rozpoczną od wyjazdowego meczu z Cuprum Lubin. Inżynierów czeka bardzo trudna przeprawa.


Ekipa Cuprum Lubin po niemrawym początku sezonu 2014/2015 rozkręciła się i obecnie zajmuje w tabeli PlusLigi szóste miejsce, co jak na beniaminka jest świetnym rezultatem. O jej sile stanowią Grzegorz Łomacz, Jeroen Trommel, Łukasz Kadziewicz i Paweł Rusak. To zawodnicy, którzy już z nie jednego siatkarskiego pieca chleb jedli, a teraz walnie przyczyniają się do osiągania przez Cuprum dobrych wyników. Lubinianie pokonali już m.in. Asseco Resovię Rzeszów i ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle, a w ostatniej kolejce ligowej rozbili Indykpol AZS Olsztyn.

Zespoły AZS Politechniki Warszawskiej i Cuprum Lubin spotkały się już ze sobą w pierwszej rundzie fazy zasadniczej PlusLigi. Inżynierowie dość łatwo wygrali wówczas 3-1. Teraz jednak Cuprum gra znacznie lepiej i z pewnością będzie bardzo trudnym przeciwnikiem. - Chcemy zrewanżować się warszawianom - zapowiedział Marcin Kryś, drugi libero lubinian. - A my chcemy wygrać po raz drugi - odpowiedzieli zgodnie siatkarze Jakuba Bednaruka.

Politechnika do meczu z Cuprum przystąpi w najsilniejszym składzie. Do zdrowia i formy powrócili już przyjmujący: Artur Szalpuk oraz Aleksander Śliwka i to oni mają być motorami napędowymi drużyny. Śladu po kontuzji nie widać także u środkowego Waldemara Świrydowicza. - Chcielibyśmy dobrze rozpocząć 2015 rok. Wszyscy są zdrowi i gotowi do walki - zapewnił drugi trener Politechniki, Konrad Cop.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Jacek Broński i Maciej Maciejewski. Komisarzem zawodów będzie Józef Sałek.


Fot.: Tomasz Adamaszek