ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika chce wrócić na właściwe tory


Siatkarzy AZS Politechniki Warszawskiej czeka kolejny trudny mecz. Tym razem - w ramach piętnastej kolejki PlusLigi - na wyjeździe zmierzą się z Effectorem Kielce.


Inżynierowie rundę rewanżową fazy zasadniczej PlusLigi rozpoczęli od porażki. Przed własną publicznością 1-3 ulegli Transferowi Bydgoszcz. - Mieliśmy rywali na widelcu, w czwartym secie prowadziliśmy 19:14, a przegraliśmy. To frajerska porażka - stwierdził z rozbrajającą szczerością Piotr Lipiński, kapitan Politechniki. Doświadczony rozgrywający w Kielcach ma szansę znów wprowadzić zespół na właściwe tory. - Czeka nas jednak bardzo trudne zadanie - powiedział.

W meczu pierwszej rundy AZS Politechnika Warszawska w Arenie Ursynów pokonała Effector 3-2, choć w tie-breaku przegrywała już 0:5, a później 6:10. - Teraz wolelibyśmy wygrać bez takich nerwów - powtarzali przed wyjazdem do Kielc Inżynierowie. Zespół Effectora gra jednak znacznie lepiej niż na początku sezonu, nasi siatkarze muszą więc zaprezentować swój najwyższy poziom.

W meczu z Effectorem Kielce w składzie naszej drużyny zabraknie kontuzjowanych Aleksandra Śliwki i Pawła Mikołajczaka. Na boisku pojawi się jednak Artur Szalpuk, który jest już w pełni zdrowia i dochodzi do najwyższej formy.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Dariusz Jasiński i Piotr Skowroński. Komisarzem zawodów będzie Andrzej Skorupa.


Fot.: Tomasz Adamaszek