ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika chce zbić mistrza


W szóstej kolejce PlusLigi siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej na wyjeździe zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów. - Mecz z mistrzem Polski to dla naszej drużyny nagroda - powiedział trener Jakub Bednaruk.


- Po czterech meczach z rywalami z naszej półki czas na serię spotkań z najlepszymi polskimi zespołami. W każdym z nich wyjdziemy na boisko z podniesionymi głowami i będziemy walczyć z całych sił - stwierdził szkoleniowiec. - Jeśli przegramy, to ze względu na mniejsze umiejętności. Charakteru na pewno nam nie zabraknie - obiecał. Bednaruk od początku przygotowań do sezonu 2014/2015 wpaja swoim podopiecznym, że nie grają nazwiska. Inżynierowie nie mają więc zamiaru przegrać spotkania ze Skrą w szatni. Wręcz przeciwnie: chcą w tej szatni - już po meczu - zrobić sobie tzw. selfie, co oznaczałoby zwycięstwo.

W szeregach PGE Skry znaleźć można całą plejadę gwiazd. Gra w niej aż czterech mistrzów świata: Mariusz Wlazły, Michał Winiarski, Karol Kłos i Andrzej Wrona. Wlazły co prawda nie wystąpi w meczu przeciwko naszej drużynie, bo dostał kilkanaście dni urlopu, ale Inżynierom i tak będzie niesamowicie trudno znaleźć sposób na rywali. Wlazłego zastąpi młody, ale jakże utalentowany Maciej Muzaj. Na boisku pojawi się także świetny rozgrywający - Nicolas Uriarte. - Co ugramy, to nasze. Marzy nam się kolejna niespodzianka - uśmiechnął się Jakub Bednaruk.

Do Bełchatowa w ślad za siatkarzami wybiera się liczna grupa kibiców. Czy ich doping pomoże Inżynierom? Czy młode wilki Bednaruka sprawią kolejną niespodziankę? Przekonamy się o tym już w najbliższą sobotę.

Mecz rozpocznie się o godz. 15.00. Poprowadzą go Andrzej Kuchna i Marek Budzik. Komisarzem będzie Andrzej Urbański.


Fot.: Anna Klepaczko