ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika gra o wszystko

AZS Politechnika Warszawska w poniedziałek 3 marca zagra o wszystko. Stawką meczu z BBTS-em Bielsko-Biała będzie bowiem miejsce w fazie play-off PlusLigi.

Inżynierowie po porażkach z LOTOSEM Trefl Gdańsk i Effectorem Kielce stanęli pod ścianą. Aby fazę zasadniczą zakończyć na siódmym lub ósmym miejscu (gwarantuje to grę w play-offach), muszą wygrać z ekipą Wiktora Kreboka. - Z BBTS-em zagramy o życie. Nie dopuszczam do siebie myśli o porażce - powiedział trener Politechniki, Jakub Bednaruk. - Powiem więcej: nie mamy prawa przegrać - dodał.

Szczęśliwie dla Politechniki BBTS Bielsko-Biała jest najsłabszym zespołem w PlusLidze i z dziesięcioma punktami na koncie zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. Na wyjeździe siatkarze z Podbeskidzia nie wygrali jeszcze żadnego meczu. - I nie wygrają. Będziemy gryźć parkiet, żeby im w tym przeszkodzić - obiecał Jakub Bednaruk.

Choć zawodnicy AZS Politechniki nie są ostatnio w najwyższej formie, wszyscy są dobrej myśli. - Będziemy musieli pokonać nie tylko rywala, ale też presję i stres. Jestem pewien, że pokażemy charakter - stwierdził kapitan Inżynierów, Maciej Pawliński.

Mecz rozpocznie się o godz. 18.00. Poprowadzą go Dariusz Jasiński i Piotr Skowroński. Komisarzem zawodów będzie Jacek Kilar, a kwalifikatorem - Sylwester Strzylak. Transmisję z Areny Ursynów przeprowadzi telewizja Polsat Sport.Fot. Tomasz Adamaszek