ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika ogra ZAKSĘ? „Jak nie teraz, to kiedy?”

31 stycznia w Arenie Ursynów AZS Politechnika Warszawska w meczu 22. kolejki PlusLigi podejmie ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Kibiców siatkówki znów czekają wielkie emocje.

Ostatni mecz Inżynierów w Warszawie, choć przegrany 0-3, na długo pozostanie w pamięci fanów. Podopieczni Jakuba Bednaruka w wypełnionej po brzegi hali Torwaru rywalizowali bowiem z mistrzem Polski - PGE Skrą Bełchatów. Nasz klub przygotował z tej okazji wiele atrakcji. Największą z nich była efektowna prezentacja drużyn połączona ze spektaklem świateł. - Na spotkanie z ZAKSĄ też szykujemy coś specjalnego. Dlatego do Areny Ursynó zapraszamy już na 16.30. Warto przyjść wcześniej - zapowiada Marcin Bańcerowski, wiceprezes AZS Politechniki Warszawskiej S.A.

Politechnika nie dała rady PGE Skrze. Nie sprostała również Asseco Resovii Rzeszów, z którą zmierzyła się tydzień później. - Z dwoma najlepszymi polskimi zespołami nie udało nam się zdobyć punktu. Może uda się z ZAKSĄ? - zastanawia się trener Jakub Bednaruk. - Nie myślę o tym, ile meczów i z kim przegraliśmy. Istotna jest dla mnie jedynie postawa moich zawodników. Mogę być z niej zadowolony, bo robią postępy i poprawiają wiele elementów - wyjaśnia szkoleniowiec.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle ma w swoim składzie wiele siatkarskich znakomitości, w tym dwóch mistrzów świata - Pawła Zagumnego i Pawła Zatorskiego - oraz kapitalnego holenderskiego przyjmującego - Dicka Kooy'a. Kędzierzynianie w PlusLidze nie radzą sobie jednak najlepiej. Po 21 kolejkach zajmują w tabeli dopiero 7. miejsce, a ich ekipa nękana jest kontuzjami. Inżynierowie chcą to wykorzystać i odnieść zwycięstwo. - Jak nie teraz, to kiedy? - twierdzi Jakub Bednaruk.

Mecz rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Maciej Kolendowski i Tomasz Flis. Komisarzem zawodów będzie Andrzej Wołkowycki, a kwalifikatorem - Władysław Pałaszewski.Fot.: Anna Klepaczko