Politechnika partnerem turnieju Olimpiad Specjalnych


27-30 sierpnia w Arenie Ursynów odbędzie się Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych. AZS Politechnika Warszawska jest partnerem wydarzenia.


Do Warszawy przyjadą reprezentacje Olimpiad Specjalnych z Niemiec, Serbii i USA. W turnieju udział też weźmie oczywiście drużyna z Polski. - 27 i 28 sierpnia rozegrane zostaną mecze eliminacyjne. 29 sierpnia zaś dojdzie do spotkań finałowych oraz Meczu Gwiazd, w którym zagrają znakomitości ze świata siatkówki, ale nie tylko - zapowiedział Krzysztof Krukowski z Olimpiad Specjalnych, jeden z organizatorów turnieju.

W Meczu Gwiazd na boisku zobaczyć będzie można m.in. Vladimira Grbicia, Sebastiana Świderskiego, Pawła Papke, Piotra Gruszkę, Artura Siódmiaka, Cezarego Pazurę i Zygmunta Chajzera. Z siatkarzami Olimpiad Specjalnych zagra również nasza drużyna. - Wielkie nazwiska i wielkie emocje, ja już nie mogę się doczekać. Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców do Areny Ursynów - zachęcił Jakub Bednaruk, który w Meczu Gwiazd będzie trenerem jednej z ekip.


Plakat - Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych - 27-30.08.2014, WarszawaPlakat Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych (kliknij, aby powiększyć)


30 sierpnia zawodnicy Olimpiad Specjalnych z Niemiec, Serbii, USA i Polski pojawią się na Stadionie Narodowym, gdzie wezmą udział w biciu rekordu Guinessa w odbijaniu piłki, a następnie obejrzą mecz otwarcia Mistrzostw Świata Polska 2014 pomiędzy biało-czerwonymi a Serbią. - Poprzez ten turniej i wszystkie towarzyszące mu imprezy pragniemy kontynuować promocję pełnej integracji i włączania osób z niepełnosprawnością intelektualną we wszystkie możliwe wydarzenia w naszym kraju - wyjaśnił Krzysztof Krukowski.

Wstęp na wszystkie spotkania Międzynarodowego Turnieju Piłki Siatkowej Zunifikowanej Olimpiad Specjalnych jest wolny. Na Mecz Gwiazd obowiązywać będą natomiast bezpłatne karty wstępu, które w dniach 20-28 sierpnia odebrać będzie można w trzech punktach Warszawy: w biurze Olimpiad Specjalnych przy ul. Wołodyjowskiego 69, w Biurze Sportu i Rekreacji w Urzędzie m. st. Warszawy przy placu Defilad 1 (pokój 1139) oraz w hali Arena Ursynów przy ul. Pileckiego 122.


Fot.: www.azspw.com