ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika przechytrzy „podrażnionego tygrysa”?


W środę 29 stycznia AZS Politechnika Warszawska będzie miała okazję do rewanżu na ZAKSIE Kędzierzyn-Koźle. Inżynierowie, którzy w listopadzie przed własną publicznością przegrali 0-3, chcą sprawić niespodziankę i wrócić do stolicy ze zwycięstwem.


Faworytem spotkania jest ZAKSA, choć jej siatkarze są ostatnio w słabej formie. W szesnastej kolejce PlusLigi 2-3 ulegli przedostatniemu w tabeli Transferowi Bydgoszcz, a w miniony weekend doznali kompromitującej porażki z PGE Skrą Bełchatów. - ZAKSA to podrażniony tygrys. Dwie ostatnie porażki nie czynią z niej słabego zespołu - powiedział trener Politechniki, Jakub Bednaruk. - Jeśli wyjdziemy na boisku, mając w głowach spektakularne zwycięstwo nad Asseco Resovią, szybko zostaniemy skarceni - stwierdził.

Inżynierowie we wspomnianym już meczu z mistrzami Polski zaprezentowali się z bardzo dobrej strony. Aż dwadzieścia trzy razy zablokowali ataki rywali. - Tak skutecznie blokiem w tym sezonie jeszcze nie graliśmy - ocenił przyjmujący, Artur Szalpuk. - Mam nadzieję, że w Kędzierzynie-Koźlu też tak będziemy blokować - dodał z uśmiechem.

Mecz rozpocznie się o 18.00. Poprowadzą go Andrzej Kuchna i Wojciech Maroszek. Komisarzem zawodów będzie Krzysztof Ratajczak.


Fot. Tomasz Adamaszek