Politechnika rozpoczyna walkę o półfinał


W sobotę 8 marca AZS Politechnika Warszawska rozpocznie swój udział w fazie play-off PlusLigi. Na początek Inżynierowie na wyjeździe dwukrotnie zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.


W pierwszej rundzie fazy play-off - ćwierćfinale mistrzostw Polski rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów. Pierwszy i drugi rozgrywane są w hali zespołu, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli, trzeci i ewentualnie czwarty - w obiekcie zespołu z niższej pozycji. Jeśli zwycięzca nie zostanie wyłoniony po czterech spotkaniach, na piąte, decydujące rywalizacja wróci do miasta drużyny lepszej po fazie zasadniczej.

- My już zdobyliśmy mistrzostwo świata. Jest nim dla nas awans do play-offów - stwierdził trener Jakub Bednaruk. - Nie oznacza to jednak, że nie będziemy walczyć o półfinał. Wręcz przeciwnie. Choć naszym rywalem jest Skra, marzy nam się niespodzianka - uśmiechnął się. - Niespodzianką tą byłaby z pewnością chociaż jedna wygrana. Od 2002 roku zespół słabszy po fazie zasadniczej nie awansował bowiem do półfinału - dodał.

Czym Inżynierowie chcą zaskoczyć Skrę? - Aby wygrać z tak mocnym zespołem, musimy ryzykować w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie będę miał pretensji do moich zawodników, jeśli będą popełniać błędy. W ćwierćfinałowej rywalizacji mają moje przyzwolenie na pełną brawury i zuchwałą grę - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Nie muszę mobilizować siatkarzy. Oni sami chcą pokazać się z jak najlepszej strony i zaskoczyć rywali - poinformował.

Pierwszy mecz rozegrany zostanie w sobotę 8 marca o godz. 15.00. Poprowadzą go Anna Niedbał i Mariusz Gadzina. Do drugiego spotkania dojdzie dzień później, również o 15.00. Sędziować w nim będą Jacek Broński i Krzysztof Szmydyński. Komisarzem obu pojedynków będzie Andrzej Wołkowycki.


Fot. Tomasz Adamaszek