ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika rozpoczyna walkę o półfinał


W sobotę 8 marca AZS Politechnika Warszawska rozpocznie swój udział w fazie play-off PlusLigi. Na początek Inżynierowie na wyjeździe dwukrotnie zmierzą się z PGE Skrą Bełchatów.


W pierwszej rundzie fazy play-off - ćwierćfinale mistrzostw Polski rywalizacja toczy się do trzech wygranych meczów. Pierwszy i drugi rozgrywane są w hali zespołu, który w fazie zasadniczej zajął wyższe miejsce w tabeli, trzeci i ewentualnie czwarty - w obiekcie zespołu z niższej pozycji. Jeśli zwycięzca nie zostanie wyłoniony po czterech spotkaniach, na piąte, decydujące rywalizacja wróci do miasta drużyny lepszej po fazie zasadniczej.

- My już zdobyliśmy mistrzostwo świata. Jest nim dla nas awans do play-offów - stwierdził trener Jakub Bednaruk. - Nie oznacza to jednak, że nie będziemy walczyć o półfinał. Wręcz przeciwnie. Choć naszym rywalem jest Skra, marzy nam się niespodzianka - uśmiechnął się. - Niespodzianką tą byłaby z pewnością chociaż jedna wygrana. Od 2002 roku zespół słabszy po fazie zasadniczej nie awansował bowiem do półfinału - dodał.

Czym Inżynierowie chcą zaskoczyć Skrę? - Aby wygrać z tak mocnym zespołem, musimy ryzykować w każdym elemencie siatkarskiego rzemiosła. Nie będę miał pretensji do moich zawodników, jeśli będą popełniać błędy. W ćwierćfinałowej rywalizacji mają moje przyzwolenie na pełną brawury i zuchwałą grę - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Nie muszę mobilizować siatkarzy. Oni sami chcą pokazać się z jak najlepszej strony i zaskoczyć rywali - poinformował.

Pierwszy mecz rozegrany zostanie w sobotę 8 marca o godz. 15.00. Poprowadzą go Anna Niedbał i Mariusz Gadzina. Do drugiego spotkania dojdzie dzień później, również o 15.00. Sędziować w nim będą Jacek Broński i Krzysztof Szmydyński. Komisarzem obu pojedynków będzie Andrzej Wołkowycki.


Fot. Tomasz Adamaszek