ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika w Częstochowie sama dla siebie zagadką


W środę 8 stycznia AZS Politechnika Warszawska rozegra pierwszy mecz PlusLigi w 2014 roku. Na wyjeździe zmierzy się z drużyną AZS Częstochowa.


Pod Jasną Górę Inżynierowie pojechali po trzy punkty. Wszak w październiku przed własną publicznością pokonali rywali 3-0. Przerwa świąteczno-noworoczna trwała jednak ponad dwa tygodnie, więc forma podopiecznych Jakuba Bednaruka jest zagadką dla nich samych. Tym bardziej, że przez większość czasu trenowali bez swoich rozgrywających. Juraj Zaťko wraz z reprezentacją Słowacji przygotowywał się do kwalifikacji do mistrzostw świata, a Maciej Stępień leczył kontuzję stawu skokowego. Zastępował ich sam trener Bednaruk, który nie zapomniał jeszcze, jak odbija się piłkę.

- Trenowaliśmy bez rozgrywających, a inne drużyny grały sparingi. Nie przejmujemy się tym jednak. Choć sami nie wiemy, na co stać nas będzie w Częstochowie, nie martwimy się tym. Na pewno nie będziemy narzekać - powiedział trener Jakub Bednaruk. - Wyjdziemy na boisko i zrobimy wszystko, żeby wygrać - zapewnił.

AZS Częstochowa nie jest przeciwnikiem z najwyższej półki. Inżynierowie na pewno go jednak nie zlekceważą. Siatkarze Marka Kardosa przegrali cztery ligowe spotkania z rzędu i będą chcieli się wreszcie odkuć. Do ich składu po dłuższej pauzie spowodowanej kontuzją wróci środkowy Jakub Veselý. Niepewny jest z kolei występ Michała Bąkiewicza, który narzeka na drobny uraz.

Mecz rozpocznie się o 18.30. Poprowadzą go Waldemar Kobienia i Paweł Ignatowicz. Komisarzem zawodów będzie Jacek Kilar, a kwalifikatorem - Grzegorz Jacyna.


Fot. Tomasz Adamaszek