ONICO JW Construction MB Motors PLUS ONICO Dworzec Online ONICO Damons Sportowa Warszawa Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie
ONICO ONICO ONICO MB Motors PLUS PLUS Port Praski FIVB Global Express Robico iTaxi Tramwaje Warszawskie Polonus Damons

Politechnika w Rzeszowie zagra z mistrzem Polski


W szóstej kolejce PlusLigi siatkarze AZS Politechniki Warszawskiej zmierzą się z Asseco Resovią Rzeszów. Do meczu dojdzie w sobotę 16 listopada w hali na Podpromiu.


Inżynierowie dwa ostatnie ligowe spotkania - z Indykpolem AZS Olsztyn i Cerrad Czarnymi Radom przegrali, nie zdobywając w nich nawet seta. Na Podkarpaciu będą chcieli się zrehabilitować, ale o zwycięstwo będzie bardzo trudno. - Wygrać z mistrzem Polski? Niełatwo o to by było nawet, gdybyśmy byli w swojej optymalnej formie - mówi Przemysław Michalczyk, drugi trener Politechniki. - Chcemy wrócić do swojego stylu: walczyć o każdą piłkę, ryzykować, grać z fantazją - zapowiada przed potyczką z Resovią.

Politechnika do Rzeszowa pojechała bez Macieja Pawlińskiego i Dawida Guni. Pierwszy odpoczywa, w minionych dniach narzekał bowiem na ból kolana, a drugi przegrał rywalizację o miejsce w składzie z Marcinem Nowakiem, Mateuszem Sacharewiczem i Przemysławem Smolińskim. Do spotkania w podstawowym zestawieniu nie przystąpi również Asseco Resovia. W szeregach mistrzów Polski zabraknie kontuzjowanego Krzysztofa Ignaczaka oraz Paula Lotmana - reprezentanta Stanów Zjednoczonych, który wyjechał na zgrupowanie swojej kadry narodowej przed Pucharem Wielkich Mistrzów.

Mecz AZS Politechnika Warszawska - Asseco Resovia Rzeszów rozpocznie się o godz. 17.00. Poprowadzą go Andrzej Kuchna i Waldemar Niemczura. Komisarzem będzie Jerzy Kajzer, a kwalifikatorem - Andrzej Lemek.


Fot. Tomasz Adamaszek